5 sposobów na świąteczny nastrój

Zachodzicie w głowę jak wytworzyć w domu świąteczny nastrój, jednoczesnie nie popadając w kicz? Mamy dla Was parę sposobów jak osiągnąć ten trudny cel! Z naszymi wskazówkami wasze wnętrze zacznie emanować świąteczną energią i wprawi wszystkich domowników w świetny nastrój.

1. sposób: światło

W Świętach chodzi głównie o światło. Promienie światła wykonują najcięższą pracę w roku rozcinając ciemne okoliczności przyrody. Zmagają się z ciemnymi ulicami, ciemnymi domami i ich wszystkimi ciemnymi kątami. Światło ma moc, bo niesie w sobie, oprócz działania rozjaśniającego, solidny ładunek symboliczny i emocjonalny. Dlatego właśnie tyle na Święta lampek błyszczących, migających i lśniących wszędzie wokoło.

My do tematu lampek postaraliśmy się podejść w sposób oryginalny i owinęliśmy nimi oprócz choinki kanapę! Długi łańcuch Happy Lights owinął ją na całej długości oświetlając delikatnym światłem wszystkie uroki naszej świątecznej aranżacji.

4

2. sposób: przytulne koce

Koce, podobnie jak światło, to najnaturalniejsza dekoracja zimowa. Aura za oknem zachęca do ocieplania i otulania domu na wszelkie możliwe sposoby. Kosmate skóry i mięciutkie koce potrafią skutecznie zniwelować poczucie zimna nie tylko fizycznego, ale również optycznego i psychicznego. Odpowiadają w naszej aranżacji za to, co Skandynawowie nazywają hygge, czyli tworzenie przytulnego wnętrza i, tak zwanego, domowego ogniska.

1

koce
1. Owcza skóra Sheep 2. Poduszka do siedzenia z długim włosiem Taupe 3. Owcza skóra z długim włosiem Brisa

3. sposób: oryginalne dekoracje

Święta są raz w roku i warto podkreślać to na każdym kroku. Dekoracje, które postawimy na stole, to nie muszą koniecznie być Mikołaje i aniołki. Schematy w wystroju są po to, żeby je łamać, a wyjątkowy nastrój można osiągnąć za pomocą różnorakich sposobów.

My na przykład w salonie postawiliśmy na koniki na biegunach i ten koń to był dobry wybór! Na stole w jadalni zagościł zaś drewniany dziadek do orzechów, również tylko delikatnie nawiązujący do typowych świątecznych dekoracji. Taka bajkowość i odwołanie do świata, który odszedł do przeszłości sprawią, że Twoi goście znów spojrzą na Święta z romantyczną nostalgią i odnajdą przy rodzinnym stole spokój ducha.

8

dekoracja
1. Dekoracyjny konik na biegunach Dakls 2. Drewniany renifer w śnieżynki Dakls 3. Renifer z szalikiem Dakls

4. sposób: bogata zastawa

Sztuka nakrywania do stołu świątecznego to nie tylko dobór pięknych naczyń. Czerwone, złote, żłobione czy przyprószone odblaskami talerze na pewno pomogą w uzyskaniu porządnego efektu, ale kluczowym elementem jest bogate udekorowanie nakrycia. Kolorowe serwetki, skarby przyrody i świeczki, to bożonarodzeniowe niezbędniki. Dobrym pomysłem jest też przygotowanie karteczek imiennych z życzeniami i opłatkiem dla każdego z gości. Nie zapomnijcie również o tradycyjnym sianku pod obrusem!

6

5. sposób: metalowe odblaski

Lampki to klucz do wyczarowania magicznej atmosfery, ale równie ważnym i skutecznym sposobem na rozjaśnienie wnętrza jest użycie światła odbitego. W naszej aranżacji użyliśmy różnych błyszczących dekoracji, ale najważniejszymi z nich jest miedziane trio: dwa stoliki pod choinką i zgrabna lampa, która czuwa z góry nad całą kompozycją. Gra świateł na ich gładkich powierzchniach jest wprost zachwycająca!

 2

odblaski
1. Świecznik BY On Lauren 2. Choinka J-Line Xmas Tree S 3. Miedziana lampa wisząca Bulb Attack Cuatro XL

Comments

comments

Leave A Reply

Navigate