Zachodzicie w głowę jak wytworzyć w domu świąteczny nastrój, jednoczesnie nie popadając w kicz? Mamy dla Was parę sposobów jak osiągnąć ten trudny cel! Z naszymi wskazówkami wasze wnętrze zacznie emanować świąteczną energią i wprawi wszystkich domowników w świetny nastrój.
1. sposób: światło
W Świętach chodzi głównie o światło. Promienie światła wykonują najcięższą pracę w roku rozcinając ciemne okoliczności przyrody. Zmagają się z ciemnymi ulicami, ciemnymi domami i ich wszystkimi ciemnymi kątami. Światło ma moc, bo niesie w sobie, oprócz działania rozjaśniającego, solidny ładunek symboliczny i emocjonalny. Dlatego właśnie tyle na Święta lampek błyszczących, migających i lśniących wszędzie wokoło.
My do tematu lampek postaraliśmy się podejść w sposób oryginalny i owinęliśmy nimi oprócz choinki kanapę! Długi łańcuch Happy Lights owinął ją na całej długości oświetlając delikatnym światłem wszystkie uroki naszej świątecznej aranżacji.
2. sposób: przytulne koce
Koce, podobnie jak światło, to najnaturalniejsza dekoracja zimowa. Aura za oknem zachęca do ocieplania i otulania domu na wszelkie możliwe sposoby. Kosmate skóry i mięciutkie koce potrafią skutecznie zniwelować poczucie zimna nie tylko fizycznego, ale również optycznego i psychicznego. Odpowiadają w naszej aranżacji za to, co Skandynawowie nazywają hygge, czyli tworzenie przytulnego wnętrza i, tak zwanego, domowego ogniska.

3. sposób: oryginalne dekoracje
Święta są raz w roku i warto podkreślać to na każdym kroku. Dekoracje, które postawimy na stole, to nie muszą koniecznie być Mikołaje i aniołki. Schematy w wystroju są po to, żeby je łamać, a wyjątkowy nastrój można osiągnąć za pomocą różnorakich sposobów.
My na przykład w salonie postawiliśmy na koniki na biegunach i ten koń to był dobry wybór! Na stole w jadalni zagościł zaś drewniany dziadek do orzechów, również tylko delikatnie nawiązujący do typowych świątecznych dekoracji. Taka bajkowość i odwołanie do świata, który odszedł do przeszłości sprawią, że Twoi goście znów spojrzą na Święta z romantyczną nostalgią i odnajdą przy rodzinnym stole spokój ducha.

4. sposób: bogata zastawa
Sztuka nakrywania do stołu świątecznego to nie tylko dobór pięknych naczyń. Czerwone, złote, żłobione czy przyprószone odblaskami talerze na pewno pomogą w uzyskaniu porządnego efektu, ale kluczowym elementem jest bogate udekorowanie nakrycia. Kolorowe serwetki, skarby przyrody i świeczki, to bożonarodzeniowe niezbędniki. Dobrym pomysłem jest też przygotowanie karteczek imiennych z życzeniami i opłatkiem dla każdego z gości. Nie zapomnijcie również o tradycyjnym sianku pod obrusem!
5. sposób: metalowe odblaski
Lampki to klucz do wyczarowania magicznej atmosfery, ale równie ważnym i skutecznym sposobem na rozjaśnienie wnętrza jest użycie światła odbitego. W naszej aranżacji użyliśmy różnych błyszczących dekoracji, ale najważniejszymi z nich jest miedziane trio: dwa stoliki pod choinką i zgrabna lampa, która czuwa z góry nad całą kompozycją. Gra świateł na ich gładkich powierzchniach jest wprost zachwycająca!
