Barwa roku 2017? Zieloniutki Greenery!

Przyszedł Nowy Rok, a z nim przyszła świeżość! Legendarna amerykańska firma Pantone Color Institute ogłosiła właśnie barwę roku 2017. Ku zaskoczeniu wielu została nią odświeżająca i pełna życia Greenery – symbol nowych początków.

My witamy nowego króla Królestwa Kolorów z nadzieją i optymizmem! Ty przeczytaj czemu akurat Greenery i zobacz naszą zieloną kampanię!

tumblr_ohzqjfGwoV1sn9379o1_250
To będzie dobry rok! | Źródło: Pantone.com

Kim jest nowa gwiazda tęczy? „Greenery” po angielsku to po prostu „zieleń”, w znaczeniu „roślinność”. Przywołuje pierwsze dni wiosny, odrodzenie po zimie i bujność natury. Na odbiorców działa krzepiąco, składnia do wzięcia oddechu i napełnia ich życiową energią. W sferze emocjonalnej Greenery ewokuje przeżywanie życia w pełni i dążenie do realizacji pasji. Jest też tradycyjnym kolorem nadziei.

98bfb671a8c89f174f715160b2887264
Świat mody już zauważył nowy trend. | Źródło: Pantone.com

Ze względu na rosnące znaczenie walki ze zmianami klimatu Greenery jest nieustannie obecna w planowaniu przestrzeni miejskiej, architekturze i innych dziedzinach designu. Kiedyś była domeną wsi, a dzisiaj nie można wyobrazić sobie nowoczesnego miasta bez jej ożywczych właściwości. Wybór barwy roku 2017 nie był widać przypadkowy i jest jeszcze jednym głosem zwracającym uwagę na wartość natury dla człowieka.

Jak Greenery sprawdzi się we wnętrzu?

0a02ee71ff10d84936332d29296af59c
Temu pupilowi wyraźnie podoba się nowa aranżacja. | Źródło: Pinterest

Greenery w wystroju to krok odważny. Wnętrza gdzie dominuje sprawiają wrażenie ekstrawaganckich i nowoczesnych. Możliwości na wykorzystanie Greenery jest wiele możemy skontrastować go z innymi intensywnymi barwami i stworzyć wnętrza przypominające wyraziste scenografię z filmów Wesa Andresona, lub przytłumić jego działanie bielą lub ziemistymi odcieniami i wytworzyć wrażenie spokoju i bliskości natury.

Z czym łączyć Greenery?

Wariantów jest wiele, my przedstawimy wam kilka z zaproponowanych przez Pantone. Produkty na Bonami możecie filtrować po kolorach co ułatwia tworzenie efektownych aranżacji.

1. Grand Canyon
Pantone-Color-of-the-Year-2017-Color-Palette-3
Grand Canyon, czyli z piękno ziemistych barw | Źródło: Pantone.com
canyon_colage
1. Talerz ceramiczny Astoria, 2. Zestaw 3 kamionkowych miarek Hacienda, 3. Poszewka na poduszkę Apolena Autumus, 4. Puf Forest Tree Pod, 5. Zestaw 2 szklanek Entity Green, 6. Pojemnik Suzani, 7. Ceramiczny talerzyk deserowy Friso
2. Transitions
Pantone-Color-of-the-Year-2017-Color-Palette-1
W tej kombinacji powracają barwy roku 2016 Rose Quartz i Serenity | Źródło: Pantone.com

 

kolaz1
1. Lampka stołowa Renne, 2. Pudełko LEGO® Giga, 3. Sofa trzyosobowa Ina, 4. Poszewka na poduszkę Blanc Rocks, 5. Zestaw 2 poszewek na poduszkę Magnolia, 6. Dywan tkany ręcznie Kilim
3. Analogous
Pantone-Color-of-the-Year-2017-Color-Palette-7
Analogowo – z fascynacji Instagramem | Źródło: Pantone.com
Wypłowiałe barwy retro nie naruszają energii jaką daje Greenery | Źródło: Pinterest
d050ec67ccada6f53f5669cf9c077069
W takiej jadalni wszystko będzie smakować świeżo! | Źródło: Pinterest

Chcesz wprowadzić do swojego domu właśnie taką pełną wigoru mieszkankę? Odśwież swoją aranżację za pomocą mebli i dodatków w trendy kolorach tego roku! Wszystkie kompozycje kolorystyczne Greenry znajdziecie na stronach Pantone.

Comments

comments

1 Comment

  1. Pingback: Kolorowe scandi – Magazyn Bonami.pl

Leave A Reply

Navigate