Wywiad: Belgijskie meble rform i ich naturalny blask

Czas na zupełnie inny wymiar designu i estetyczną rewolucję pod belgijskim sztandarem! Nadciąga marka rform, której nazwa brzmi prosto. Również forma odzwierciedla prostotę, którą powinniśmy określić raczej mianem minimalizmu. I to nie byle jakiego, bo nasyconego ciepłem naturalnego drewna, doskonałą wariacją kolorystyczną, pasją do designu i miłością do naturalnego środowiska. I co najważniejsze, wykonanego w myśl najbardziej nowoczesnych technologii, ale jednocześnie z myślą i wyrozumiałością dla naszych portfeli.

Zafascynowani absolutną nowinką w świecie polskiego designu, zapragnęliśmy dowiedzieć się, co powie nam o marce jej założyciel Randy Feys.

Skąd wziął się pomysł na rform?

Myślę, że główny udział w stworzeniu rform miała przede wszystkim moja bezgraniczna pasja do designerskich mebli. Nie powiodłoby się to jednak bez doświadczenia w inżynierii przemysłowej, które udało mi się zdobyć. Po prostu dostrzegłem, że w świecie designu znajduje się pusta przestrzeń, której wypełnienie zaspokoiłoby potrzeby indywidualistów o potężnej wrażliwości na design i wysokim zapotrzebowaniu na jakość. Jednocześnie zdawałem sobie sprawę, że stylowość to nie wszystko. Zależało mi na tym,  aby meble rform były nie tylko piękne, lecz także funkcjonalne, dzięki czemu mogłyby odnaleźć się w rodzinnym zaciszu czy w gronie przyjaciół. Nie bez znaczenia pozostawała również  przystępność w kwestii ceny

stół rform

Jaka jest według Ciebie definicja belgijskiego designu?

Nie jestem pewien, jeśli belgijski czy jakikolwiek inny design mieści się w ryzach czystych definicji, ale skoro już o „czystości” mowa, myślę, że opiera się on przede wszystkim na czystej linii, zastosowaniu materiałów naturalnego pochodzenia oraz wysokiej jakości dopracowaniu do najdrobniejszego szczegółu.

Wiem, że jednym z podstawowych budulców, na którym opiera się marka rform jest właśnie… budulec naturalnego pochodzenia.

To dla mnie bardzo ważne, aby marka rform trwała w przyjaźni i niczym niezakłóconej równowadze ze środowiskiem naturalnym. Nie chodzi jednak tylko o wspomniane przez Ciebie zastosowanie naturalnego materiału – sklejki brzozowej uzyskiwanej z drewna pochodzącego ze skandynawskich lasów o zrównoważonej gospodarce. To również kilka innych, równie istotnych aspektów, które zostały dopracowane z miłości do przyrody:

• Najnowocześniejsze techniki stosowane podczas procesu produkcji, wydłużają żywotność mebli oraz do minimum redukują ilość odpadów.

• Każda drewniana powierzchnia impregnowana jest olejem naturalnego pochodzenia.

• Meble dostarczane są w płaskich paczkach, które minimalizują wykorzystanie przestrzeni podczas transportu.

• Wysokiej jakości biodegradowalne opakowania chronią meble bez potrzeby dodatkowego zastosowania plastiku czy pianki.

• Nawet taśma używana do pakowania jest eko!

pi-stool_4_

Jak meble rform przystosowują się do różnorodnych gustów i środowisk?

Kolorami i modułami. Weźmy jako przykład ławkę “Switch Bench”, która jest dostępna w szerokiej gamie kolorystycznej. Co więcej, ma przeróżne warianty nóg, jest więc przygotowana na nieustannie zmieniające się gusta, sfery i życzenia jej użytkownika. W przypadku potrzeby metamorfozy można łatwo zmienić kolor i/lub design nóg.

W jakiego rodzaju wnętrzach odnajdą się produkty rform?

Oczywiście w domach. Mam na myśli zarówno salon, jak i sypialnię oraz kuchnię, ale również przedpokój czy gabinet. Cieszę się, wiedząc, że produkty rform towarzyszą i służą rodzinom w życiu codziennym, wypełniając ich wnętrza tego typu designem. Choć nowoczesnym, to jednak niesamowicie przytulnym i ciepłym. Bo przecież nic nie wpływa bardziej na nasze dobre samopoczucie w domu, jak właśnie ten rodzaj swoistego ciepła.

Warto podkreślić, że meble rform są nieprawdopodobnie wielofunkcyjne. Z tego względu na przykład “Switch Table Small” perfekcyjnie wpasował się w ostatni projekt renowacyjny ekskluzywnego apartamentu w Brooklynie. Jednocześnie produkty sprawdzają się w profesjonalnych projektach, w których liczy się ich praktyczne zastosowanie. W tym przypadku dobrym przykładem będzie szkoła w USA wyposażona w “Switch Tables” (wykorzystane jako ławki szkolne), jak również luksusowy koktajlbar w Belgii czy startupowe biuro w Niemczech umeblowane kolekcją “Frame Sideboards“.

komoda z przesuwanymi drzwiczkami rform

Czy na koniec naszej rozmowy zechcesz zdradzić jeszcze jakąś ciekawostkę związaną z rform?

Warto dodać, że każdy z produktów rform został zaopatrzony w biodegradowalne logo wydrukowane w technologi 3D. W każdym razie, wszystkich ciekawskich zapraszam, aby osobiście wybrali rform w najbardziej odpowiadającej im formie, zarówno w tych eleganckich, jak i mniej formalnych wnętrzach.

ławka rform

Comments

comments

Leave A Reply

Navigate