Bonami ♥ kobiecość! Dzień Kobiet i 3 lokalne artystki.

Dzień Kobiet w tym roku świętowaliśmy naprawdę… malowniczo! Specjalna grafika do ściągnięcia spodobała się wielu z Was, drukowałyście je dla siebie i w skromnym prezentowym geście dla koleżanek i przyjaciółek. Cały projekt i pomysł miał również swoje lokalne odsłony na czeskiej i słowackiej stronie Bonami. Tam również zostały zaproszone ilustratorki, które stworzyły wyjątkowe grafiki.

Naszym celem było odejście od stereotypowego świętowania Dnia Kobiet. Wsparcie dla lokalnych artystek i oddanie im głosu, głosu współczesnego, wolnego, świadomego zaowocowało kolekcją ciekawych ilustracji. Oto ich krótkie przedstawienie. Niech żyje lokalny design! Inspirujcie się, drukujcie, obdarowujcie!

O wyjątkowym konkursie czytaj na końcu artykułu.

*

Trzy ilustracje, trzy kraje, trzy artystki. Wynik? Przepiękne rysunki, dużo ciepła i dobrych życzeń. Bonami ♥ kobiecość!

Polska strona Bonami.pl i Sus Kids

Polską ilustrację stworzyła Agnieszka Ames. Temat „Wiosna jest kobietą” zinterpretowała ulubionymi zwierzęcymi motywami, świeżością i wiosennymi kolorami. Agnieszka ma własną przydomową pracownię, w której powstają wszystkie jej produkty. Ulubiona technika sitodruku i ręczne szycie sprawiają, że jej kolekcje są przygotowywane z sercem!

Bonami ♥ kobiecość!

A czego Agnieszka Ames życzyła wszystkim kobietom? „Samorealizacji, dążenia do tego, aby wszystkie plany i marzenia doczekały się spełnienia, z pełną świadomością tego, że droga do ich realizacji jest najtrudniejsza. A przy tym wszystkim spokoju ducha, bo zbędne nerwy mogą sporo napsuć. No i kolorów i dużo uśmiechu!”

a09e5335-4753-4e7d-a987-20456a10092d
Agnieszka Ames Gonsowska z Sus Kids

Dla tych, którzy nie zdążyli jeszcze ściągnąć sobie czułej ilustracji Agnieszki, znajduje się ona pod tym linkiem. A całą rozmowę znajdziecie tutaj.

 

Słowacka strona Bonami.sk i City Folklore

Autorka słowackiej ilustracji tworząca pod marką City Folklore w swojej twórczości łączy dwa zupełnie odmienne światy. Tradycyjne, ludowe motywy łączą się tu z atmosferą współczesnego miejskiego życia. Aktualnie skupia się na projektowaniu ubrań. Bardzo lubi technikę sitodruku, która w swej formie jest właśnie połączeniem tradycyjnego rzemiosła i ochotą do estetycznych eksperymentów.

Powstały również cztery wersje jednego pomysłu. Piękna kwiecista rama otacza hasła, która każda kobieta powinna powtarzać sobie każdego dnia. „Ilustracje są bardzo kobiece, czułe i pełne symboliki. Są też bardzo wizualne i piękne. Każda kobieta to chodzące indywiduum, każda może być tym, czym zapragnie. Powinna podążać za marzeniami i wierzyć sobie. Nie tracić czasu na rzeczy, które jej nie wzbogacają. I każdego dnia powinna sobie sprawiać sobie małe radości!”, wyjaśnia Petra ze City Folklore.

Bonami ♥ kobiecość!
Jedna z wersji słowackiej ilustracji. Hasło oznacza kobiecą wszechstronność.
12003170_1012188265499653_8556351950315162557_n
Petra Gherbetz alias SASANCA z City Folklore.

Ilustracje znajdziesz pod tym linkiem. Polecamy wydrukować je w formacie A3 na papierze o gramaturze minimalnie 200 g/m2.

Czeska strona Bonami.cz i i artystka Petruccya

Czeska malarka i ilustratorka Petruccya stworzyła 4 wersje ilustracji według jednego schematu: kolorowo, radośnie i kobieco. Dwie ilustracje powstały w języku czeskim i dwie w angielskim. Petruccya długie lata mieszkała w Ameryce Południowej, co widać na wesołych, obfitujących w humor rysunkach.

Bonami ♥ kobiecość!

Małe wyjaśnienie czeskich wersji (i szybka nauka języka :)

„Měj se ráda a obejmi se” → Polub siebie i przytul siebie. Petruccya wyjaśnia: „Nie mówię tego dlatego, że uważam, że jesteśmy na świecie same i nikt inny tego za na nie uczyni. Ale wszyscy podświadomie kochamy ludzi, którzy kochają sami siebie. Nasz czas jest zbyt krótki na to, abyśmy nie lubili siebie samych. Do dzieła!”

„Jsi úžasná” → Jesteś wspaniała. „Ile razy czekałaś, by ktoś pochwalił Twój wygląd, to, co udało Ci się osiągnąć lub powiedziało po prostu, że… Ale wiesz co? Najważniejsze, byś sama o tym wiedziała i nigdy na nic czekała.”

IMG_5630_1
Petruccya

Wszystkie cztery ilustracje znajdziesz pod tym linkiem. Polecamy wydrukować je w formacie A3 na papierze o gramaturze minimalnie 200 g/m2.

***

Z naszymi artystkami odbywa się wyjątkowy konkurs! Jego szczegóły znajdziesz na naszym Facebooku i Instagramie.

Comments

comments

Leave A Reply

Navigate