Kochamy Polskę – czyli co warto zobaczyć w majówkę

Jeśli myślisz, że doskonale znasz swój kraj i nic już nie jest w stanie Cię zaskoczyć, to prawdopodobnie jesteś w błędzie. Dziś przedstawiamy miejsca bardziej i mniej znane, które oczarowują pięknem i oryginalnością. Zobacz pomysły na aktywne spędzenie czasu z rodziną i dziećmi, miejsca pełne historii lub atrakcje, które nie mogą Cię ominąć!

Puszcza Białowieska

collage 8
Zaplanuj wycieczkę i odwiedź stronę Białowieskiego Parku Narodowego | Zdjęcia: Pinterest

Puszcza Białowieska, leżąca częściowo na terenie Polski a częściowo Białorusi, to prawdziwy raj dla miłośników przyrody. Występują tu tysiące gatunków roślin, ptaków i ssaków, w tym największe zbiorowisko wolno żyjących żubrów. Białowieski Park Narodowy jest jedynym polskim obiektem przyrodniczym wpisanym przez UNESCO na listę Światowego Dziedzictwa. Zwiedzać go można pieszo, według wyznaczonych tras, na rowerze lub konno. To doskonały pomysł na spędzenie majówki na łonie natury!

Ogrodzieniec

collage2
Zobacz, jakie atrakcje czekają na Ciebie w Ogrodzienieckim Zamku | Zdjęcia: Pinterest

Zamek w Ogrodzieńcu (tereny Jury Krakowsko-Częstochowskiej) pochodzi z XIV wieku i jest doskonałym przykładem budowli gotyckiej. Wnosi się na ponad 500 m n.p.m. i jest dostępny dla zwiedzających. Na terenie zamku odbywa się wiele imprez o tematyce historycznej, które każdego roku przyciągają tłumy turystów i są świetnym pomysłem na zorganizowanie czasu dla dzieci. Podczas weekendu majowego można wziąć udział np. w wieczorze z duchami.

Mazury – Rejs Elbląski

collage
Zobacz wszystkie trasy żeglugowe i zaplanuj wycieczkę!| Zdjęcia: Pinterest

Wyruszamy w rejs! Kanał Elbląski to jeden z najbardziej malowniczych i najdłuższy z szlaków żeglugowych w Polsce. Ciekawostką jest tak zwany „cud hydrotechniczny”, czyli system szyn zamontowanych na lądzie, które umożliwiają statkowi pokonanie różnicy wysokości pomiędzy kolejnymi etapami trasy. Tym samym więc żeglujemy po trawie! Doskonała zabawa gwarantowana!

Zoom Natury

collage 4
Zoom Natury to sposób na połączenie zabawy z edukacją | Zdjęcia: zoomnatury.pl

Zoom Natury to ogromny park rekreacji położony nad Zalewem Janowskim, w którego skład wchodzi również piękna, piaszczysta plaża, park linowy oraz ścieżki rowerowe i zewnętrzne siłownie. Edukacyjne laboratorium ukryte w pięknie zaprojektowanym budynku to miejsce, które łączy ze sobą aktywne poznawanie świata i dobrą zabawę. To doskonały pomysł na spędzenie czasu wolnego z dziećmi!

Park Mużakowski

collage 5
Zobacz, jak pięknie sztuka łączy się z naturą w Parku Mużanowskim | Zdjęcia: Pinterest

Park Mużanowski, to kolejny obiekt wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Znajdujący się się na obu stronach Nysy Łużyckiej malowniczy teren to jeden z największych parkowych projektów w Europie, który został zrealizowany według planu angielskiego. Należy do najwybitniejszych osiągnięć europejskiej sztuki ogrodowej.

Wyspa Wolin

collage 6
Podczas wycieczki na wyspę Wolin trzeba koniecznie odwiedzić Skansen Słowian i Wikingów | Zdjęcia: Pinterest

Wolin to malownicza wyspa przybrzeżna, leżąca tuż przy granicy z Niemcami. Choć znana z pobliskich uzdrowisk i odwiedzanych przez turystów destynacji, takich jak chociażby Międzyzdroje czy Świnoujście, najbardziej zachwyca swoją dziką naturą i pięknem fauny i flory. Jedną z ciekawszych atrakcji Wolina jest także skansen odwzorowujący wczesnośredniowieczną osadę Słowian i Wikingów.

Błędne skały

collage 7
Odwiedź bajkowe Góry Stołowe i Błędne Skały | Zdjęcia: Pinterest

Błędne Skały to chroniony obszar Gór Stołowych, który zachwyci każdego. Labirynt szczelin i zaułków, niekiedy niezwykle wąskich, oddzielających bloki skalne kilkunastometrowej wysokości, sprawia niesamowite wrażenie nie tylko na nas – zachwycono się nim także zagranicą! To właśnie tam kręcono jedną z części Opowieści z Narnii!

Wrocław – Europejska Stolica Kultury

collage 3
Jesteśmy dumni z Wrocławia, który jest Europejską Stolicą Kultury 2016! | Zdjęcia: Pinterest

Nie możemy zapomnieć także o mieście, na które w tym roku zwrócone są oczy całej Europy, czyli Wrocławiu – Europejskiej Stolicy Kultury! W ciągu całego roku odbywają się tam wystawy, koncerty, festiwale i zajęcia dla małych i dużych. Także podczas majówki nie zabraknie tu atrakcji, a każdy znajdzie coś dla siebie. A w wolnym czasie możesz wraz z rodziną wyruszyć na poszukiwanie krasnali, których jest we Wrocławiu coraz więcej.

Mamy nadzieję, że masz już pomysł na to, co warto zobaczyć w majówkę. Wiemy, że wybór jest trudny, ponieważ każde z tych miejsc jest naprawdę wyjątkowe (a i tak o wielu nie udało nam się nawet wspomnieć). Niezależnie od tego, co będziesz robić podczas majówki, warto zadbać o doskonałe wyposażenie. Oto kilka propozycji dla globtroterów:

635da7fe61-1000x1000

1.Podróżna ładowarka słoneczna 2.Scyzoryk Multi Tool 3.Bidon na wodę H2 Awesome 4.Rower damski Townie Original 5.Przenośna ładowarka Pebble 6.Zestaw podróżnika

Comments

comments

Leave A Reply

Navigate