Świąteczny DIY: jak ciekawie zapakować prezent?

Uf, prezent to nie taka prosta sprawa. Najpierw pierwsze podchody, nieśmiałe wypytywanie, co bliska osoba chciałaby dostać, potem gorączkowe poszukiwanie czegoś, co idealnie spełni oczekiwania. I na sam koniec prawdziwe zwieńczenie – prezent należy przepięknie zapakować, by ze smakiem przygotowywał na zbliżającą się radość. Oto kilka inspiracji na ciekawe zapakowanie świątecznych prezentów!

darcekyCover

darceky

Czego będziesz potrzebować?

– podstawowy, naturalny, jednokolorowy papier do pakowania
– tasiemki w różnych kolorach, sznurek
– różne gałęzie (najlepiej drzew iglastych) i ususzone kwiaty
– fotografie, stare kartki pocztowe, inspirujące wycinki z gazet
– szyszki, smaczne pierniczki lub cokolwiek, co charakteryzuje Twoje pasje bądź upodobania obdarowywanej osoby
– nożyczki
– taśma klejąca

Z tymi pomocami możesz przystąpić do dzieła! Prezenty zapakuj w papier do pakowania, zastanów się, jak chcesz, by każdy z nich wyglądał, jaki kolor wstążki i dodatek najlepiej pasuje do którego prezentu. Nam najbardziej podoba się pomysł z dołączeniem starej fotografii, która może przypominać chwile, które łączą Cię z bliską osobą.

darcekyPomocky

darceky33

A kto najbardziej nie może doczekać się świątecznych prezentów? Oczywiście dzieci! Byłoby wielką szkodą pozbawić ich ekscytującego momentu rozpakowywania i oczekiwania na to, co też może znajdować się w środku… Odwiązywanie sznurka, rozpakowywanie papieru… jest o wiele przyjemniejsze, niż błyskawiczne odkrycie, co kryje się w zwykłej torebce. Stwórz piękne opakowanie na prezenty dla najmłodszych i kształtuj przepiękną tradycję!

Prezent opakuj w papier do pakowania. Do ozdobienia potrzebny będzie stempel, najlepiej oczywiści ze świątecznym motywem. Stemple / pieczątki można zdobyć w każdym sklepie papierniczym lub posiłkować się stemplem wykonanym z… ziemniaka, w którym należy wyciąć pożądany wzór. Stempel zamocz w kolorowym atramencie, by całość w wyglądała wesoło.

darcekydeti3

darcekyDeti2

darcekyDeti1

A to dalszy sposób, który również docenią dzieci. Te kolory! Czego będziesz potrzebować?

– biały (lub inny jednokolorowy) papier do pakowania
– folia przezroczysta
– konfetti (kupione lub własnoręcznie wykonane)
– tasiemka lub sznurek
– nożyczki
– taśma klejąca

darcekyDeti4

darcekyDeti5

Podstawą tego pomysły jest kolorowe konfetti, które możesz kupić w sklepie papierniczym lub wykonać samemu. Prezent zakapuj w papier do pakowania. Przygotuj przezroczystą folię i rozłóż na niej konfetti. Zapakowany prezent połóż na tak przygotowaną folię i owiń podarek. Jeśli konfetti rozsypie się w międzyczasie po powierzchni całego prezentu – to zupełnie nie przeszkadza, a nwet jeszcze bardziej doda opakowaniu uroku. Możesz przewiązać prezent tasiemką bądź sznurkiem, ale tak, by magia konfetti nie straciła na sile.

 

I jak? W tym momencie klasyczne zapakowanie prezentów w nudną torebkę nie wchodzi już w grę, prawda?

 

Comments

comments

Leave A Reply

Navigate