Twoje plany i Twój DIY kalendarz!

Nowy Rok szumnie wystartował i zupełnie nie ogląda się za siebie! Jak dotrzymać mu kroku? To, że postanowienia, marzenia i plany zapadły, wiemy, a czy na pewno znalazły już swoje miejsce w czasie? Wiesz, kiedy się „wydarzą” i „spełnią”? By przejść od słów do czynów, najłatwiej jest sobie wszystko po prostu zaplanować i zapisać, wtedy żaden cel nie zniknie z horyzontu. By zwiększyć motywację do ich realizacji, spraw sobie piękny, ciekawy i „własny” kalendarz, by czas choć trochę przechylił się na Twoją stronę.

Naścienne kalendarze, prócz mistrzowskiej funkcji kontroli czasu, potrafią być również doskonałą dekoracją w pracowni, gabinecie, biurze, a nawet kuchni. Najważniejsze, by był to kalendarz, który nie znudzi się już w marcu i by był przejrzysty. Wybraliśmy kilka kalendarzy, które możesz ściągną za darmo, wydrukować i cieszyć się jego pomocą przez cały rok!

1. Ten kalendarz szczyci się luksusową kombinacją kolorów, a przy tym jest bardzo przyjazny! Doceniliśmy przede wszystkim miejsce na notatki. W tego typu kalendarzach wielką przyjemność sprawia również wykreślanie kolejnych dni w oczekiwaniu na ten jeden, jedyny wyczekiwany dzień: urodziny, początek wakacji, rocznica. Do ściągnięcia naohsolovelyblog.com.

DIY kalendarz: okienkowy!

Źródło: ohsolovelyblog.com

2. Czcionka przypominająca odręczne pismo sprawi wrażenie, że ten kalendarz wykonałeś własnoręcznie. Jest skromny i nadaje się do codziennego planowania, a jego kolory sprawią, że wszystkie plany będą się jawić jako proste zadania do wykonania! Do ściągnięcia na: thislittlestreet.com.

2

Źródło: thislittlestreet.com

3. Lubisz kolory i pobudzają Cię one do działania? Ten kalendarz jest dla Ciebie! Funkcjonalne okienka pomogą zorganizować podstawowe codzienne plany. Może też posłużyć jako pomoc w dziecięcym pokoju: kiedy trzeba odrobić jakie lekcje, kiedy odbywają się dodatkowe zajęcia, jakie pomocne prace w domu należy wykonać… Jest po angielsku, ciekawie nauczy zapamiętać nazwy dni i miesięcy. Do ściągnięcia na: shortstopdesigns.wordpress.com.

3

Źródło: shortstopdesigns.wordpress.com

4. Oto inspirujące, pełne kolorów mandale! Już na pierwszy rzut oka wprawiają w dobry nastrój i pełną gotowość do działania. Ten typ kalendarza bardziej niż na ścianie przyda się pod ręką na biurku. Wzory możesz wydrukować na czarno-białej drukarce i sam pokolorować mandale – relaks gwarantowany! Do ściągnięcia na: apieceofrainbow.com.

4

Źródło: apieceofrainbow.com

5. Piękny design to dla nas chleb powszedni a prace młodych, utalentowanych grafików i projektantów warto docenić, zwłaszcza, gdy zapierają dech w piersiach. Szwedzka artystka Sara Woodrow zaproponowała kalendarz z nostalgicznymi rysunkami, który warto wydrukować na dobrej jakości, błyszczącym papierze, by efekt był naprawdę przepiękny! Może stać się również designerskim prezentem. Do ściągnięcia na stronie artystki: sarawoodrow.com.

5

Źródło: sarawoodrow.com

Jest w czym wybierać! Kalendarze ścienne dzięki swej klarowności potrafią doskonale uwidocznić plany na najbliższy miesiąc, jeśli jednak jesteś fanem szczegółowych zapisków, przypomnień i porządku, to klasyczny kalendarz również powinien znaleźć się w zasięgu Twojej ręki. Możesz rozejrzeć wśród ciekawej oferty Moleskine. My życzymy przede wszystkim dobrej organizacji i systematycznego spełniania wszystkich marzeń i planów. Dobrego roku!

Comments

comments

Leave A Reply

Navigate