DIY Naszyjnik z muliny

Biżuteria podkreśla kobiecy styl i wyraża estetyczne upodobania swojej właścicielki. A wyraziste, charakterne naszyjniki to hit nadchodzącej jesieni! Oto prosty, efektowny naszyjnik, który wykonasz własnoręcznie w domu, a sposób jego wykonania jest niezwykle prosty. Do dzieła!

Czego będziesz potrzebować?
– 10 mm wytrzymałego sznurka jubilerskiego (grubszego typu)
– muliny, różne kolory
– kleju do tkanin
– metalowego zapięcia (do kupienia w sklepie z materiałami do wyrobu biżuterii)
– nożyczek

01co_potrebujeme

10detail_vsetko

1. krok Sznurek przytnij do pożądanej długość, najlepiej między 60 a 70 cm. Jeśli sznurek jest wykonany z tworzywa sztucznego, delikatnie przypal zapalniczką jego końce, by nie strzępił się na końcach.

02uzol

03lepidlo

2. krok Czas na mulinę! Dobór kolorów zależy oczywiście od Ciebie i Twoich upodobań. Zawiąż supełek i zacznij owijać mulinę wokół sznurka, na ścisło. By mulina lepiej trzymała się sznurka, możesz punktowo posmarować sznurek klejem do tkanin. Nie trzeba smarować całego sznurka, ale w niektórych miejscach nie zaszkodzi, mulina będzie się pewniej trzymała. Każdy kolor może mieć różną długość na przyszłym naszyjniku. Każdy fragment muliny zakończ supełkiem.

04namotavame_detail

05ukoncenie_bavlnky

3. krok By początek i koniec muliny na pewno się nie rozwiązał podczas noszenia, łączenia kolorów (czyli właśnie końce i początki danej muliny) możesz owinąć cienkim złotym lub srebrnym drucikiem.

06ukoncenie_drotikom

4. krok Kiedy cały sznurek został już pokryty muliną, czas na ostatni krok, czyli przymocowanie zapięcia. Metalowe końcówki przymocuj do sznurka za pomocą kleju do tkanin. Gotowe!

07pridelavanie_koncoviek

08stale_pridelavame_koncovky

Tego typu naszyjnik będzie również doskonałym prezentem dla przyjaciółki, siostry czy mamy! Znasz ulubione kolory obdarowywanej lub wiesz, w jakich kolorach czuje się najlepiej? No to do dzieła!

09hotovo
Autorka zdjęć: Grétka Švecová

Więcej pomysłów na dekoracje i gadżety DIY znajdziesz w naszej rubryce Zrób to sam!

Comments

comments

Leave A Reply

Navigate