DIY Pluszak, przyjaciel na całe życie!

Chcesz stworzyć swojemu dziecku wspaniały prezent i podarować mu zarazem wyjątkowego przyjaciela? Duże zwierzątko-pluszak może posłużyć nie tylko jako zabawka, ale Twój maluch może na nim spać i przytulać się do niego. Pamiętasz jeszcze te czasy, kiedy i Ty chciałeś mieć takiego przyjaciela?

Jeśli sądzisz, że stworzenie takiego pluszowego zwierzaka to bardzo skomplikowane i ciężkie zadanie, to bardzo się mylisz! Nasza instrukcja jest bardzo prosta i krótka, a przy tym jesteśmy pewni, że wszystko pójdzie bezproblemowo. Jeżeli już przygotujesz potrzebne materiały, zając będzie gotowy w 3 lub 4 godziny. Pluszak może okazać się wspaniałym prezentem na zbliżający się Dzień Dziecka, a inne inspiracje dotyczące prezentów na ten dzień możesz podpatrzeć również na Bonami!

Potrzebne materiały:

  • Beżowy, brązowy i jasny (np. biały) polar (ok. 100 cm x 140 cm na jednego pluszaka) (lub inny miękki i przytulny materiał)
  • Nożyczki krawieckie
  • Maszyna do szycia
  • Igła i nitka
  • Wypełnienie do poduszek (ok. 1 kg na jednego pluszaka)
  • Czarna bawełna do ręcznego szycia
  • Różowy materiał na rumieńce
  • Szpilki
  • Papier do nakreślenia kroju

najlepší kamarát

Przygotowanie:

1. Na podstawie makiety narysuj wszystkie części na odwrotnej stronie materiału. Przednią część możesz zrobić w innym kolorze niż tylną, obie części zszywasz ze sobą, dodając około 1 cm materiału do narysowanej linii.

najlepší kamarát

2. Jeżeli chcesz zrobić dwukolorowego pluszaka, musisz go stworzyć z dwóch części. Oczy i usta wyszyjesz, policzki stworzysz z różowego materiału przyciętego do kształtu kółek.

najlepší kamarát

3. Następnie twarz przyszywasz do głowy, jeżeli wszystko jest w porządku.

najlepší kamarát

4. Zszywasz uszy, zostawiając otwór na dole, tak aby je wypchać. Użyjesz do tego wypełnienia.

najlepší kamarát

5. Uszy przykładasz do głowy, obrócone do środka. Przyszywasz je ręcznie.

najlepší kamarát

6. Potem na głowę kładziesz jej tylną cześć. Kładziesz ja tylną stroną na zewnątrz i mocujesz z twarzą za pomocą szpilek. Zszywasz na maszynie, w okolicach szyi zostawiasz otwór na wypełnienie.

najlepší kamarát

7. Głowę odwracasz na przednią stronę.

najlepší kamarát

8. Napełniasz wypełnieniem. Jeżeli zabawka ma być miękka jak poduszka, dajesz mniej wypełnienia.

najlepší kamarát

9. Tym samym sposobem uszyjesz i wypełnisz również ręce. Przyłożysz je do ciała i ręcznie przyszyjesz.

najlepší kamarát

10. Przyłożysz do siebie (obrócone na drugą stronę) tylną i przednią cześć. Zeszyjesz je na maszynie, w okolicach szyi zostawiasz otwór na wypełnienie.

najlepší kamarát

11. Wypełniasz brzuch i nogi. Na koniec ręcznie przyszyjesz głowę do ciała. Ubranko uszyjesz ze zwykłych materiałów lub użyjesz rzeczy, których Twoje dziecko już nie nosi, należy je jednak skrócić.

najlepší kamarát

najlepší kamarát
Popuść wodze fantazji i ubierz zajączka. Użyj do tego różnych rzeczy: ubrań, dodatków, im ciekawiej go przebierzesz, tym więcej zabawy będzie miało Twoje dziecko. Ten pluszak jest ubrany w sweterek robiony na drutach, ale będzie się również świetnie prezentował np. w piżamce!

najlepší kamarát

Nasz tip:

Eksperymentować można z różnymi materiałami, także ze skórkowymi. Należy jednak pamiętać, że maszyna może nie przeszyć dokładnie skórzanego materiału, dlatego należy to zrobić ręcznie.

najlepší kamarát

najlepší kamarát


Autorką pomysłu i zdjęć jest Jana Ardanová.

Comments

comments

Leave A Reply

Navigate