DIY Rustykalny świecznik

Oto mała rozgrzewka przed sezonem długich, przyjemnych, twórczych jesiennych wieczorów. DIY świecznik w rustykalnym stylu to praca na… pięć minut! A jak wiadomo, świeczek i świeczników, które ocieplają (dosłownie!) atmosferę i sprawiają, że dom staje się ukochanym, najbardziej przytulnym miejscem na świecie, nigdy za wiele.

DSC_0691

Czego potrzebujesz?

  • masa plastyczna Fimo (do kupienia w sklepach plastycznych i papierniczych, koszt ok. 10 zł)
  • świeczka typu podgrzewacz
  • podstawka

Z masy plastycznej uformuj kule. Każdą z kul połóż na twardej powierzchni i „wciśnij” w nią świeczkę typu podgrzewacz. Głębokość i końcowy kształt całości uformuj według własnego uznania. Świeczka może wystawać poza masę lub całkowicie w nią zapaść, obie wersje wyglądają równie dobrze!

masa Fimo

DSC_0699

Świecznik ma już idealny kształt? Teraz czas na zdobienia! Niech wyobraźnia zadziała… możesz odcisnąć różne wzory, możesz złożyć odcisk palca, możesz – za pomocą pędzla – nadać powierzchni chropowatą, rustykalną strukturę. 

Masy plastyczne umożliwiają trwałe dekorowanie powierzchni. Ostatni krok to wypalenie formy w piekarniku. Masa potrzebuje około 20 minut w temperaturze 120 stopni, by stwardniała. Wyjmij podgrzewacz i włóż samą formę do piekarnika.

DSC_0701

DSC_0707

Tip! Po wypaleniu możesz pomalować świeczniki na dowolny kolor!

DSC_0689
Wszystkie zdjęcia autorstwa Martiny z bloga Decór Blanc.

Inne ciekawe pomysły na dekoracje DIY znajdziesz w rubryce Zrób to sam!

Comments

comments

Leave A Reply

Navigate