DIY Udekoruj świąteczny stół!

Perfekcyjnie udekorowany stół, przygotowana kolacja i świąteczna atmosfera… Ty również nie możesz się już doczekać, kiedy wspólnie z najbliższymi zasiądziesz do wigilijnego stołu? W tym roku spraw, by te radosne chwile były jeszcze bardziej wyjątkowe! Przedstawiamy 3 pomysły na własnoręcznie wykonane ozdoby, które oczarują Twoich gości.

Stocksy_txpdfc33c39HMk000_Small_450603
Źródło: Stocksy.com

Kartki imienne z gałązek świerkowych

6a7cf641a50471b0bc5540b23012903b
Źródło: Pinterest

Nawet jeśli przy wigilijnym stole każdy ma swoje ulubione miejsce, warto ozdobić je pięknymi karteczkami imiennymi. Dzięki temu każdy poczuje się wyjątkowo a karteczkę będzie mógł zachować na pamiątkę.
W tym przypadku najlepiej trzymać się zasady „czym prościej, tym lepiej”. Wytnij z białego papieru prostokąty (lub wykorzystaj gotowe karteczki do robienia notatek) i przy pomocy dziurkacza wytnij dwa otworki na górze. Na każdej z nich napisz prostą czcionką imię, a następnie przez dziurki przełóż gałązkę świerkową. Możesz również małą gałązkę owinąć cienkim drucikiem i złączyć na końcach. Wystarczy później dodać malutką „chorągiewkę” z imieniem i gotowe!

Świecznik pełen złota

eaf1fb087e9c05893a89283d30843825
Źródło: Heart Love Always

Czasem naprawdę wystarczy bardzo niewiele, by stworzyć coś wyjątkowego! Świeczki to nieodłączny element każdych świąt, dlatego warto zadbać o to, by wyglądały oryginalnie i ciekawie! Wystarczy że kupisz w sklepie papierniczym flamaster do szkła w kolorze złotym lub srebrnym a następnie na zwykłej szklance (możesz również wykorzystać modne w ostatnich sezonach słoiki) narysujesz choinkę lub abstrakcyjne kształty. Potem wystarczy już tylko umieścić w środku świeczkę i gotowe!

Nasz pomysł! Dodatkowo na dno szklanki możesz wrzucić trochę igliwia, następnie nalać wody i dopiero później włożyć świeczkę typu tealight. Dzięki temu stworzysz modny w tym sezonie pływający świecznik!

Świąteczne serwetki

5231ac550b683a2994577ead405759de
Źródło: Pinterest

Barszcz, uszka, karp… Przy wigilijnym stole naprawdę nie możesz zapomnieć o serwetkach! Wybrać klasycznie białe lub w ulubionych świątecznych kolorach: złotym, czerwonym lub zielonym. Do każdej z nich przy pomocy sznurka przymocuj naturalne ozdoby z gałązek, cynamonu lub słodkości, by stworzyć wyjątkową ozdobę!

Nasz pomysł! Atmosferę Świąt tworzą detale, wystarczy więc, że na stole położysz świecącą girlandę, a w ciągu kilku sekund stworzysz magiczne i klimatyczne miejsce. Wigilijną kolację czas rozpocząć!

IMG_7762-960x1440
Źródło: renelinjer.com

Comments

comments

Leave A Reply

Navigate