Zrób sobie domowe SPA!

Wracasz do domu po ciężkim dniu i marzysz o relaksującej kąpieli… „Chcę odpocząć, oczyścić się z niepotrzebnych myśli, zrelaksować umysł i ciało, i to natychmiast!” Otóż również w domowych warunkach możesz przygotować sobie odprężający seans SPA! Zamiast czekać na wolny weekend, przeczytaj rady, jak sprawić sobie multum radości i odpoczynku jeszcze dziś wieczorem!

domowe spa
Skrót SPA wywodzi się z łacińskiego Sanus Per Aquam, czyli „bycie zdrowym dzięki wodzie”. I to właśnie woda jest głównym bohaterem dobrego relaksu w stylu SPA. 

domowe spa

Atmosfera

Stworzenie dobrej atmosfery korzystnie wpłynie na Twoją psychikę. Ważne jest więc przygotowanie miejsca i zarezerwowanie sobie odpowiedniej ilości czasu, nic bowiem nie powinno się tu odbywać w pośpiechu. Miejsce: wanna wypełniona ciepłą wodą z dodatkiem ulubionych soli i olejków to podstawa. By stworzyć wymarzoną dobrą atmosferę, zapal świeczki zapachowe i puść ulubione radio lub ukochaną płytę. Cała ta „otoczka” sprawi, że osiągnij doskonałą harmonię, odetniesz się od przyziemnych spraw i zobaczysz świat w zupełnie nowym świetle, dlatego nie lekceważ tych szczegółów! Jeśli masz rodzinę, powiedz wszystkim, że tego wieczoru rezerwujesz łazienkę dla siebie.  Załóż mięciutki szlafrok, przygotuj świeży ręcznik i do dzieła!

Casa Di Bassi, świeczki zapachowe
Mięciutki szlafrok i ręcznik oraz świeczki zapachowe o ulubionym zapachu to podstawa! | Na zdjęciu: Marka Casa di Bassi to specjalista od organizacji domowego SPA.

Akcja

Przed zanurzeniem się w ciepłej wannie przygotuj sobie dobraną dla siebie maseczkę. Masz suchą skórę? Skorzystaj z dobrodziejstw twarogu i miodu. Masz tłustą skórę? Uwierz w moc działania miodu w połączeniu z ubitym białkiem. Przepisów na naturalne, domowe maseczki znajdziesz mnóstwo, a większość składników posiadasz w domu. Przed nałożeniem maseczki zrób kilkuminutową parówkę lub delikatny peeling (na przykład z fusów po kawie z jogurtem), by składniki mogły dobrze oddziaływać na Twoją skórę. Do domowego przygotowania kosmetycznych mikstur na pewno przyda Ci się moździerz.

Reszta zależy już tylko od Ciebie, ale staraj się kierować swoje myśli w przyjazne strony, stroniąc od problemów dnia codziennego. Pomyśl, jak się mają Twoje plany i marzenia, o tym, co dobrego może zdarzyć się jutro; po prostu, myśl o sobie i to w dobrym świetle.

domowe SPA, akcesoria
1. Zestaw 6 ręczników Guest Rose, 2. Świeczka zapachowa Casa Di Bassi, drzewo sandałowe , 3. Szlafrok Casa Di Bassi Sakura, 4. Lustro wiszące Helly , 5. Zestaw do manicure Wild Set.

Comments

comments

1 Comment

  1. Rzeczy są piękne, gdy patrzenie na nie-obcowanie z nimi sprawia nam przyjemność.

Leave A Reply

Navigate