For.rest → rozkoszna polska porcelana!

Polska porcelana ma się wyśmienicie! Na Bonami pojawiła się zupełnie wyjątkowa kolekcja (nie tylko) porcelanowych, rozkosznych dodatków polskiej marki For.rest. Zapraszamy do przeczytania rozmowy z twórczynią Dagmarą Malacą o tym, jak się tworzy najmilsze w Polsce filiżanki i doniczki, które sprawiają właścicielom mnóstwo radości na co dzień.

Jak powstał pierwszy produkt? Był to zwierzak, góra czy roślina? I jak to się wszystko stało, że tworzysz wyjątkową, skromną, ale urzekającą porcelanę.

Malując pierwszy kubek z misiem nie sądziłam, że to będzie mój sposób na życie. FOR.REST powstało 4 lata temu, gdy jeszcze studiowałam i pracowałam w dwóch sklepach. Wydawałoby się, że dokładanie sobie kolejnych obowiązków będzie strzałem w kolano, ale bardzo chciałam stworzyć coś swojego. Studiowałam architekturę, więc rysowanie było moją codziennością. Po prostu z budynków przerzuciłam się na nieco mniejsze elementy… :)

FOR.REST

Jak powstają Twoje małe arcydzieła?

Wszystkie produkty są malowane ręcznie, dlatego każdy z nich jest niepowtarzalny. Porcelana i ceramika pochodzą od polskich producentów. Każdy produkt jest wypalany w piecu w wysokich temperaturach tak, aby był odporny na ścieranie. Mimo wszystko FOR.REST’owe produkty polecam myć ręcznie, tak aby służyły jak najdłużej. Trzeba jednak pamiętać, że rytualne czyszczenie może dodać zwierzakom kilka zmarszczek. Cóż, ulubione przedmioty starzeją się z razem nami!

FOR.REST

FOR.REST

Skąd zainteresowanie porcelaną? Czy pracujesz również z innymi materiałami?

Może to nie zabrzmi najlepiej, ale z porcelaną nigdy nie miałam nic wspólnego. Uczyłam się tego materiału sama od początku. Lubię szlachetne tworzywa, dobre jakościowo, a porcelana taka właśnie jest. Od roku w asortymencie FOR.REST jest też ceramika, czyli doniczki – to najlepszy materiał do uprawy domowego ogródka. Ceramiczne ścianki naczynia sprawiają, że korzenie roślin oddychają. Nowością są deski kuchenne wycinane z twardego buku, ich kształty nawiązują do moich leśnych ulubieńców. Doskonale pasują do każdego wnętrza i są świetnym uzupełnieniem porcelany FOR.REST. Teraz jestem w trakcie przygotowywania nowej kolekcji i nie będzie to ani porcelana, ani ceramika, ani drewno… :)

For.rest

Tworzone przez Ciebie przedmioty są zdecydowanie minimalistyczne. Ale nadajesz im własną ręką sporo humoru. Jakie jest Twoje podejście do designu?

Lubię proste przedmioty, uwielbiam biel, czerń i szarości, ale przyciągają mnie nieoczywiste detale. W przypadku FOR.REST są to ilustracje – są one skromne, składają się dosłownie z kilku kresek, ale bawią i to jest dla mnie najważniejsze. Zależało mi na tym, aby FOR.REST’owe produkty rozweselały wnętrza i ich właścicieli, aby poranna kawa z rysiem, jeżem lub jelonkiem była idealnym początkiem dnia. Po prostu tworzę design, którym sama chcę się otaczać.

Chciałabym zapytać jeszcze o Twoją pracownię: jak sobie ją zorganizowałaś, jak się tam czujesz, jak Ci się tam tworzy?

Uwielbiam ją! Uwielbiam poranki, gdy parzę herbatę ziołową, otwieram okna, by wpuścić świeże powietrze i zaczynam przeglądać maile. Pracownia mieści się w samym centrum Warszawy, w starej kamienicy wysoko na 6 piętrze. Śmieję się, że siedzę cały czas z głową w chmurach… :) To jest mała przestrzeń, dlatego jej wystrój musiał być dokładnie przemyślany, tak aby wszystko się zmieściło. Głównym elementem jest ścianka z całym FOR.REST’owym asortymentem. Dzięki dziurom, kołkom i różniej długości półkom można ją dowolnie aranżować. Jest też mały stolik do pakowania produktów, jest biurko przy którym pracuję i są fotele dla gości. Bardzo dobrze się w niej czuję, z czasem okazała się jednak zbyt mała i już niebawem przeprowadzam się do nowego miejsca. Będzie mi bardzo smutno ją opuszczać, ale z drugiej strony wiem, że to nowe miejsce jest spełnieniem moich marzeń! Koniecznie śledźcie moje social media, aby być na bieżąco!

FOR.REST
FOR.REST

FOR.REST

 

Spodobało Ci się? To jak, poranną kawę lepiej zacząć z rysiem, jeżem czy jelonkiem?

Comments

comments

Leave A Reply

Navigate