Garść porad, jak… ożywić ścianę w dziecięcym pokoju

Pokój dziecięcy powinien być miejscem, w którym dziecko czuje się dobrze: dobrze się mu w nim uczy, bawi i śpi. Uf, nie lada wyzwanie dla zaangażowanego rodzica! Zaplanowanie przestrzeni jest najważniejsze, ale to, czym przede wszystkim należy kierować się w urządzeniu pokoiku, to wspomaganie dziecięcej pomysłowości na każdym kroku! W grę nie wchodzą białe ściany, które tylko kuszą, by coś na nich zmajstrować… Oto kilka porad, jak w ciekawy sposób zaaranżować ściankę w pokoju dziecka.

Kredowa ściana

Kredowa ściana to pole do popisu dla wyobraźni. Może posłużyć do nauki: wyobraź sobie wspólne malowanie układu słonecznego czy naukę liter pisanych na wielką skalę! Równie dobrze posłuży do kreatywnej zabawy i malunków czy do zapisywania zadań zaplanowanych na dany tydzień czy miesiąc. I przede wszystkim nigdy więcej nie będziesz musieć w przerażeniu krzyczeć: „Po ścianach się nie maluje!”.

Ściana w pokoju dziecięcym
Źródło: Pinterest
Źródło: Biano, a1architects s.r.o
Źródło: Biano, a1architects

Ściana do kolorowania

Podobnym rozwiązaniem jest umieszczenie na ścianie wielkiej kolorowanki. Jesteśmy pewni, że nad zabawą z kredkami spędzisz z dzieckiem wiele wspólnych godzin! Dodatkowo kolorowanki mogą nauczyć, jak są zaprojektowane miasta i rozbudzają zmysł obserwacji.

Kolorowanki na ścianę!
„Miejskie” kolorowanki rozbudzają zmysł obserwacji.

Podróże palcem po.. ścianie

Chcesz wychować małego podróżnika, zafascynowanego otoczeniem i otwartego na różnorodność świata? Umieszczenie mapy rozbudzi ciekawość dziecka i uświadomi mu, że świat jest jedną wielką przygodą.

Mała galeria sztuki

Jeśli zależy Ci, by dziecko wychowało się w bardzo przyjaznym, pięknym otoczeniu i nasiąknęło zmysłem estetyki, zaaranżuj ścianę jak małą galerię sztuki. Obrazy, wielkoformatowe tapety, wycinanki z magazynów o designie, modzie, historii sztuki – każda inspiracja się liczy! PS. Na takiej ścianie nie może oczywiście zabraknąć twórczych dzieł Twojej pociechy!

Ściana piękna
Źródło: Pinterest
Andrea Hylmarová
Źródło: Biano, Andrea Hylmarová

Na sen… gwiaździste niebo!

By również przed spaniem zapewnić dziecku radość, sufit udekoruj światełkami. Zasypianie (prawie) pod gołym niebem to niesamowite doznanie, a i bajki czytane przed snem nabiorą magicznej, gwiezdnej mocy.

Księżycowe sny
Źródło: Pinterest

Warto dobrze przemyśleć aranżację dziecięcego pokoju, każdy element ma bowiem wpływa na rozwój dziecka, jego ciekawości i dobrego samopoczucia. Te dodatki na pewno wprowadziłyby je w radość na długie, długie lata:

Wielka radość!
1. Dwumetrowy zając Fatboy, 2.Wiszący namiot Single Cacoon, 3. Tablica do pisania Ozzo Powder .

Comments

comments

Leave A Reply

Navigate