Gdy design respektuje naturę

Dziś zdaje się nam łatwo dostępna, ale jej cena będzie z roku na rok rosnąć. W ciągu następnych dwudziestu lat nawet o 300%. Chodzi o wodę, której niedostatek lub ograniczona ilość dotknie w 2050 roku siedem miliardów ludzi. Szacuje to Międzynarodowa Energetyczna Organizacja, według której cena wody podniesie się najwięcej ze wszystkich źródeł energii. I dlatego należy obchodzić się z nią oszczędnie.

Zacząć możesz tak, że wodę po prostu zakręcisz wtedy, kiedy jej nie potrzebujesz. Kiedy myjesz włosy. Kiedy aplikujesz żel pod prysznic. Albo kiedy czyścisz zęby. Zapominasz o tym? Z kosmetykami marki STOP THE WATER WHILE USING ME! już się to nigdy nie stanie. Przy ich używaniu zobaczyć tę radę zawsze.

A warto. Autorami minimalistycznej, ale trafnej grafiki, są projektanci z niemieckiej agencji Korefe, którzy koncepcję ekologicznych kosmetyków wprowadzili na rynek w 2011 roku. Mydła, żele pod prysznic, szampony, kremy i pasty do zębów zawierają tylko naturalne składniki, dzięki którym kosmetyki są odpowiednie również dla skóry wrażliwej. Produkty nie są testowane na zwierzętach, a ich zapach jest zasługą esencjalnych olejów.

STOP THE WATER WHILE USING ME!
STOP THE WATER WHILE USING ME!

O przyrodzie pamięta też francuska marka Ekobo Home, która wyrabia naczynia i kuchenne dodatki z bambusu. Ich produkty, które współtworzą lokalni rzemieślnicy są radosne, pomysłowe i praktyczne. Atrakcyjny design jest ponadto podkreślony naturalnym pięknem. Bambus jest lekki, mocny, antybakteryjny i charakteryzuje się długą żywotnością. Następną zaletą jest szybka odnawialność – w ciągu jednego dnia może urosnąć nawet pół metra.

Naczynia z bambusa Ekobo
Facebook Ekobo

Bambus wyróżnia się również przepuszczalnością i termoregulacyjnymi właściwościami. Materiał z zawartością bambusa w lecie chłodzi, a w zimie grzeje. Dokładnie tak, jak skarpetki Bamboo Socks czeskiej firmy Promise, które świetnie pochłaniają pot, są antyalergiczne, antybakteryjne i przyjemnie przewiewne. A do tego jeszcze ładne.

Bamboo Socks
Przy zakupie każdego produktu, firma Promise wspomaga sadzenie drzew w Czeskiej Republice. Źródłem zdjęć jest ich strona internetowa.

 

Comments

comments

Leave A Reply

Navigate