Sypialnia marzeń w trzech krokach

W czasie snu nasz organizm powinien się regenerować, ciało i dusza mają odpoczywać. Ale właśnie wtedy jesteśmy też dużo bardziej wrażliwi na bodźce zewnętrzne – dlatego tak ważny jest odpowiedni sposób urządzenia sypialni.

kwiaty
Sypialnia jest niezastąpioną oazą spokoju. Pościel Arli znajdziesz tutaj. (Zdjęcie: Arli)

Pomieszczenie przeznaczone do spania i odpoczynku jest bardzo ważnym punktem każdego mieszkania. Aby stworzyć idealną sypialnię, należy przestrzegać trzech podstawowych zasad.

Po pierwsze: porządny materac

Nie bagatelizuj jego wyboru – dla pełnowartościowego odpoczynku i zdrowych pleców warto zainwestować w wysokiej jakości materac, który posłuży przez długie lata. Zamiast zrzucać winę za ból w krzyżu na swój wiek, zastanów się, czy szkopuł nie tkwi w czymś jeszcze bardziej przyziemnym.

Zainwestuj w wygodny materac i unikaj nadmiaru dekoracji
w sypialni. (Zdjęcie: Cinderella a Damai)

 

Po drugie: mniej znaczy więcej

Pamiętaj, że sypialnia powinna służyć jedynie do odpoczynku, a spokojną atmosferę może zaburzyć nadmiar mebli i chaotyczne dekoracje. Pomieszczenie postaraj się wyposażyć jedynie w to, czego naprawdę potrzebujesz, a wszelkie dodatki dobrze ze sobą zharmonizuj. Do czarno-białej pościeli w geometryczne wzory nie będzie pasować różowy żyrandol i pomarańczowy dywan. Wybierz jeden styl, który najbardziej Ci odpowiada i z rozwagą dobieraj dekoracje.

 

Po trzecie: wyjątkowa pościel

Pościel idealna jest miękka i przyjemna w dotyku, a także wyraża osobowość jej właściciela. A zatem: kwiecista dla romantycznych dusz, czarno-biała dla miłośników minimalizmu, wielobarwna dla urodzonych optymistów. (Wzór pościeli możesz też dobrać w zależności od upodobań osoby, z którą dzielisz łóżko, ale o tym nie będę się raczej rozpisywać).

Wybierając pościel, weź pod uwagę swoje usposobienie i temperament.
Wybierając pościel, weź pod uwagę swoje usposobienie i temperament. (Zdjęcie: Arli)

Po więcej sypialnianych inspiracji zajrzyj tutaj.

Comments

comments

Leave A Reply

Navigate