Indoor garden, czyli ogródek w kuchni

Ogródek z ziołami to dla Ciebie czarna magia? Na balkonie, działce czy w domu? I na to znaleźlismy sposób, spróbuj smart garden! Na Bonami.pl jesteśmy wielkimi fanami świeżych ziół, uwielbiamy sałatki i królewsko przyozdobione główne dania, a nawet zzieleniałe koktajle smoothy. Z tego właśnie powodu zdecydowaliśmy się zasadzić egzotyczna sałatę Tatsoi w Plantui Smart Garden.

Jak to działa?

Plantui Smart Garden to jedyny w swoim rodzaju domowy ogródek. Ziemia, doniczki, grabki, rękawiczki ogrodowe – dzis ida w odstawkę. Posadzenie ziarenek zajmie Ci zaledwie 2 minuty. Plantui składa się z dwóch części, w jednej umieścisz wodę i posadzisz ziarenka, a druga będzie ogrzewać ziarno za pomocą specjalnej ledowej lampy.

Jak stworzyć smart garden? Nalej 3l wody do większego pojemnika i wspy 3 łyżeczki załączonej odżywki (znajdziesz je w pudełku), wybierz zioła, które chcesz posadzić i… czekaj na pierwsze kiełki i listki. Ten proces trwa pierwszych 5 dni, gdy zobaczysz pierwsze listki pamiętaj, aby górną część z lampą umieścić wyżej, możesz ją łatwo regulować. Plantui automatycznie się nawadnia w ciągu dnia, zauważysz to, gdy maszyna zacznie wydawać charakterystyczny dźwięk. Zacznie wtedy świecić się na niebiesko oznacza to, że musisz uzupełnić pojemnik wodą. My musielismy dolać wody dopiero po kilku tygodniach.

I to nie wszystko!

Plantui to niezwykle inteligentne urządzenie. Lampa LED świeci przez 16 godzin po czym nastepuje 8 godzinna przerwa w naszym biurze zwykło mówić się, że Tatsoi się hibernuje ;) Jesli nie odpowiada Ci zaprogramowany czas ogrzewania rośliny, możesz go z łatwością zmienić, przyłóż rękę do pokrywki na 3 sekundy… i gotowe!

Wyjeżdżasz i nie wiesz co zrobić z domowym ogródkiem? Włącz „tryb urlopowy”, przyłóż rękę do pokrywy i przytrzymaj ją 10 sekund aż lampka zacznie świecić na czerwono, w ten sposób zmniejszysz zużycie wody i roślinki będą wolniej rosnąć.

Ach, ten świeży smak ziół 

Możesz wybrać różne kapsułki z nasionami. Znajdziesz takie zioła jak bazylia, oregano, majeranek po bardziej egzotycznezioła takie jak tatsoi, pak choi i kolendra. Nie musisz chodować tylko jednej roślinki możesz stworzyć prawdziwy domowy ogródek, a w nim aż 6 różnych ziół.

A teraz czas na żniwa!

Po około 3-4 tygodniach możesz zacząć używać ziół w swojej kuchni, a one dalej będą rosły. Zbiory trwaja od 25 do 70 dni, czyli ponad miesiąc możesz ekperymentować z nowymi smakami. Hmm… to, co posadzicie?

Smacznego!

Comments

comments

Leave A Reply

Navigate