Inspiracje z dzikiej Afryki

Lubimy inspirować się odległymi, dalekimi kulturami ponieważ to, co egzotyczne i inne coraz łatwiej znajduje miejsce w naszych domowych pieleszach. Podróżowanie to nie tylko hobby, ale coraz częściej także styl życia, który wzbogaca nasz dom o wyszukane dekoracje i dodatki.

Dziś inspiruje nas trudna, ale bardzo różnorodna, mieniąca się wieloma twarzami Afryka. Fantazyjny Czarny Ląd urzekł nas naturalnością i tamtejszym tętniącym życiem, zaklętym w dzikich, afrykańskich motywach z nutką luksusu. Przygotowaliśmy dla was 3 inspiracje charakteryzujące się egzotyką i klasycznym pięknem.

Mniej znaczy więcej, afrykańskie dekoracje skupiają dużo uwagi, dlatego warto pamiętać o dobrej ekzpozycji.

1. Naturalne materiały 

Najważniejszym materiałem jest trwałe i dobrej jakości drewno. Nie bój się używać drewna tekowego, kauczukowego lub mindi. Kieruj się zasadą mniej znaczy więcej, pozwól przestrzeni oddychać. Przyjemną atmosferę zapewni rattan lub bambus, który ociepli wnętrze. Zastosowanie znajdą także bawłeniane tkaniny i skóra. Pojawić się może również ceramika i kamień o surowym kształcie nawiązujący do nieposkromionego, dzikiego świata.

1. Stolik Vical Home 2. Poduszka Osumare 3. Doniczka SHISHI Clay 4. Ręcznie pleciony kosz All across Africa Ayo

2. Kolory i  wzory

Wnętrze w stylu afrykańskim to ciepłe, intensywne kolory, króluje czerwień, pomarańcz, imbirowe odcienie i hebanowy akcent. Jest to przestrzeń pełna pozytywnej energii, która ożywi każdy salon czy sypialnię. Jeśli masz mały salon najlepiej postawić na neutralne odcienie bieli i beżu z kolorowymi dodatkami. Unikaj ciężkich, masywnych mebli, które zbytnio przytłoczą przestrzeń.

Autentyczny afrykański styl wprowadzisz przy użyciu regionalnych motywów i wizerunków miejscowych ludzi.

3. Oryginalne dekoracje

Afrykańskie dodatki pobudzają wyobraźnię przedmioty, które kiedyś były niedostępne teraz są na wyciągnięcie ręki i zapraszają do dzikiej przygody. Mapy, masywne kufry i walizki, kompasy, lornetki. Jeśli masz więcej odwagi wypełnij przestrzeń egzotycznymi rzeźbami z kamienia, żywicy lub ręcznie plecionymi koszami z pięknymi motywami.

1. Ozdobny naszyjnik Ekundayo 2. Ręcznie pleciony kosz All across Africa Kwesi 3. Egzotyczny żyrandol Akosua 4. Dekoracyjny róg Kirabo
Nie kładź misek na stół, poeksperymentuj i zawieś je na ścianie, Twoje wnętrze otrzyma nowy wymiar.

Comments

comments

Leave A Reply

Navigate