Morze na talerzu, czyli jadalnia w stylu morskim.

Nad morzem wszystko smakuje lepiej: jedzenie, wino i samo życie! Przedstawiamy trzy wariacje na temat stylu morskiego w jadalni, bo właśnie tu sprawdza się nadzwyczaj dobrze.

Styl Santorini, urzekających greckich wysp

Błękitne, atramentowe morze, piaszczyste plaże, białe chmury… tak, to obrazek idealny, ale to w zdecydowany sposób wpłynął na to, jak wygląda styl morski. Na szczęście nie ma tu większych obiekcji, morze zazwyczaj jest niebieskie, i to ten kolor jest dominantą całego stylu. Jego idealna, aż idylliczna wersja spełnia się na greckich wyspach Santorini. Czar tamtejszych plaż, lazurowe morze i białe domki z niebieskimi dachami piętrzące się na wysokich skałach: to ten widok i tę atmosferę najczęściej odtwarza styl morski.

Prócz tego, że ten styl kojarzy się z wakacjami i odpoczynkiem, czerpie z najlepszych nadmorskich tradycji urządzania wnętrz. Białe ściany mają bowiem zastosowanie nad wyraz praktyczne: odbijają światło i nie nagrzewają się, optycznie powiększają pomieszczenie oraz sprawiają, że całe pomieszczenie wygląda zwiewnie, przestrzennie i czysto. Ten styl pozwala przetrwać najcieplejsze dni, a jego kojący wydźwięk sprawdzi się nie tylko nad morzem! Specjalną, inspirowaną Grecją kampanię, zobacz na Bonami.

styl morski, wyspy Santorini, zastawa
1. Kubek Fishie Vertical, 500 ml, 2. Talerz Inkie Spencer, 20 cm, 3. Dzbanek Anchor.

Styl śródziemnomorski

Inną, równie kojącą stylistyką, są aranżacje w stylu śródziemnomorskim. Tu częściej dominuje beżowa i brązowa, naturalna kolorystyka, kojarzona z greckimi czy rzymskimi świątyniami. Ten kolor również odbija światło, jest przyjazny dla zmęczonych słońcem oczu i sprawia, że pomieszczenie jest chłodniejsze. Ale tylko, co tyczy się temperatury, ponieważ temu stylowi absolutnie nie brak rodzinnego ciepła! Naturalne materiały: drewno, piasek, kamień, len i bawełna tworzą razem fascynująco przyjazny świat.

styl śródziemnomorski
1. Krzesło Shark , 2. Lampka stołowa Rope Marine, 3. Zestaw sztućców Dazzle, 16 szt., 4. Ręcznik hammam Terry Brown, 5. Dywan Rustic 275 Light.

Styl marynistyczny

Witaj, przygodo! W tym stylu również dominuje niebieski kolor, ale w większym natężeniu i trochę ciemniejszej tonacji. Ale ten styl to królestwo marynarskich symboli: kotwic, latarni, statków, żaglówek oraz biało-niebieskich pasów, które od razu kojarzą się z żeglarzami. Dlatego w jadalni ten styl ma szansę zaprezentować się głównie na dodatkach i dekoracjach.

Ten styl ma w sobie wielki potencjał. Jest „ciekawski”, wszystkie elementy są żwawe i przypominają morskie przygody, ale jednocześnie skrywa w sobie odrobinę melancholii. Czy tak czują się wszyscy marynarze, którzy miesiącami wypatrują stałego lądu?

dekoracje w stylu marynistycznym
Styl marynistyczny w jadalni spełni się głównie na dekoracjach i dodatkach. | 1. Poduszka Sailor Knot, 2. 3 pojemniki bawełniane Nautical, 3. Obraz Pierres Noires.

Comments

comments

Leave A Reply

Navigate