Jak się mieszka z Bonami? Pierwsze, własne i wcale nie jest ciasne!

Miłośniczka stylu skandynawskiego, wielbicielka czystych lini, zadurzona na zabój w bieli!
Poznajcie nasza koleżankę Ninę, która przyznaje, że jej nowe mieszkanie to miłość od pierwszego wejrzenia. „Oczarowały mnie duże okna w każdym pomieszczeniu, dostatek światła i ukryta porostota, która daje nieograniczone możliwości zagospodarowania nowej przestrzeni według własnego uznania.” Nina wraz ze swoim partnerem urządzali mieszkanie sami, bez pomocy architekta i już na pierwszy rzut oka jest jasne, że im się udało. Zainspirujcie się pięknym mieszkaniem, ozdobionym perełkami z Bonami. Zapraszamy do środka!

Wieszak drabinka Zuiver jest doskonałym pomocnikiem do wieszania ubrań lub świetlnych dodatków. Foto: Nina Waldeckerová

Jak byś opisała swoje mieszkanie w trzech słowach?

Minimalistyczny, skandynawski uśmiech :)

To twoje pierwsze własne mieszkanie. Jak przebiegał proces planowania i urządzania pomieszczeń?

Jako pierwszą zaczeliśmy urządzać kuchnię, która jest niezbędna do życia. Potem zaczeliśmy szukać mebli do salonu. Potrzebowaliśmy wygodnej sofy i stolików, które nie tylko pasowałyby do siebie nawzajem ale również byłyby uzupełnieniem otwartej kuchni. Myślę, że udało nam się w naturalny sposób skomponować ze sobą kuchnię połączoną z salonem.

Szara sofa Stella Cadente i białe stoliki UFO tworzą idealne połączenie. Foto: Nina Waldeckerová

Prawie wszystkie meble są z Bonami. Jak wyglądał wybór mebli online?

Kupowanie mebli online jest bardzo proste i praktyczne. Widzisz tysiące produktów w jednym miejscu, możesz je ze sobą porównać, wybierać spośród różnych marek, kiedy już dokonacie wyboru, wasze zamówienie przyjedzie prosto do waszego domu. Bardzo waże jest znać rozmiary mebli i wielkość urządzenej przestrzeni, kiedy już to ustalicie, możecie śmiało wybierać!

Co musi być w Twoim domu abyś czuła się jak u siebie?

Najważniejsze to mieć pod ręką dobra kawę, miękkie łóżko i porządek :)

Opjet Paris, to ponadczasowa francuska marka, która wyróznia się elegancją i stylowym designem. Foto: Nina Waldeckerová

Masz jakieś rady na to aby nowe wnętrze stało się przytulne?

Stworzenie przytulnej atmosfery było naszym drugim krokiem. Najważniejszy był wybór mabli, które wypełnia pustą przestrzeń i nadadzą jej kształtu. Potem jest czas na upiększanie mieszkania. Głównie pomagają dekoracje i małe drobiazgi, które tworzą niepowtarzalny klimat. Wdzięku dodaje również oświetlenie.

Jaki dodatek lubisz najbardziej, masz swoich ulubieńców?

Moim ukochanym meblem jest komoda marki Jitona, jest przepiękna i funkcjonalna. Dębowe drewno, nóżki i dopracowane datale dodają jej niezwykłego charakteru.

IMG_9027
„Markę Jitona pokochalismy od pierwszego wejrzenia, dlatego była naszym numerem jeden przy urządzaniu mieszkania”, przyznaje Nina. Foto: Nina Waldeckerová


Czego się nauczyłaś przy urządzaniu mieszkania bez pomocy architekta? Masz jakieś rady dla innych młodych ludzi, którzy zaczynaja urządzać mieszkanie? 

Urządzanie domu bez architekta to dobre doświadczenie. Sami podejmujemy decyzje i możemy wybierać meble według własnego uznania, dzięki czemu mieszkanie wyraża to jacy jesteśmy. Wymaga to od nas kretywnego myslenia i wyobraźni. Być może trwało to dłużej niż przy współpracy z architektem ale efekt jest tego wart.

Mam tylko jedną mała radę, nie bójcie się i uzbrojcie się w cierpliwość!

IMG_4446
Jasne detale są kluczowe przy urządzaniu nowego mieszkania. Waza House Doctor pasuje do każdego pomieszczenia w mieszkaniu. Foto: Martina Sičák

Comments

comments

Leave A Reply

Navigate