10 rad jak uniknąć wnętrzarskich wpadek

Przy urządzaniu mieszkania łatwo popełnić jakąś dekoracyjną gafę. Nic dziwnego – wnętrzarskie czasopisma aż roją się od ciekawych pomysłów, najmodniejszych wzorów i dodatków, których naprawdę NIE MOŻE ZABRAKNĄĆ w Twoim domu. Jak się nie zgubić w tym gąszczu? Przedstawiamy 10 rad prosto ze studia Betterhome.pl, które na co dzień zajmuje się home stagingiem.

Czym właściwie jest home staging? To profesjonalne przygotowywanie mieszkań do sprzedaży lub wynajmu. Agnieszka Grajek i Jędrzej Turant to prawdziwi specjaliści od poprawiania wizerunku wnętrz. Jak sami przyznają, czasem wystarczą naprawdę niewielkie zmiany, żeby naprawić dekoracyjną wpadkę. Któż lepiej poradziłby nam, jak dobrze i wygodnie urządzić domowe zacisze?

Betterhome.pl
Agnieszka i Jędrzej, eksperci od home stagingu | Źródło: Betterhome.pl

Przygotowując ten artykuł wspólnie ustaliliśmy, że będziemy pokazywać tylko dobre przykłady, dlatego nie szukaj omawianych błędów na zdjęciach. Zamiast tego przyjrzyj się dobrze przygotowanym aranżacjom!

KOLORY A WIELKOŚĆ POMIESZCZENIA
Nie maluj na ciemny kolor długich ścian w wąskim pomieszczeniu, bo to optycznie jeszcze bardziej zaburzy jego proporcje – wyda się dłuższe niż jest w rzeczywistości. W przypadku długich i wąskich pomieszczeń, możemy pomalować na ciemniejszy kolor krótsze ściany, co optycznie skróci pomieszczenie, dzięki czemu będzie wydawało się bardziej proporcjonalne.

Betterhome.pl
Nie maluj całego pomieszczenia na ciemny kolor, bo to może spowodować, że wnętrze będzie zbyt ciężkie i ponure. Jeżeli bardzo zależy Ci na ciemnym kolorze, możesz pomalować nim np. tylko jedną ścianę. | Źródło: Pinterest

LINIE WE WNĘTRZU

Jeżeli pomieszczenie jest niskie, nie stosuj poziomych linii. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie linii pionowych, np. na tapecie czy zasłonach. Wtedy pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie wyższego niż jest w rzeczywistości. Natomiast jeśli chcemy poszerzyć optycznie wnętrze, zastosujmy pasy poziome.

Betterhome.pl
Źródło: Pinterest

WYRAZISTE WZORY

Unikaj stosowania wzorów na wszystkich elementach wnętrza jednocześnie. Jeśli chcesz zdecydować się na wyrazisty wzór, użyj go na jednej ze ścian, lub jako akcent wśród dodatków, np. na poduszce lub pledzie. Dzięki temu Twoje wnętrze stanie się wyraziste, ale nie będzie przytłaczające.

Betterhome.pl
Źródło: Betterhome.pl

OŚWIETLENIE

Jeżeli zależy Ci, aby całe pomieszczenie było dobrze oświetlone, nie wybieraj lampy dającej światło kierunkowe. Najlepiej wybrać plafon lub lampę, która daje rozproszone światło.

Betterhome.pl
Jeżeli chcesz uwydatnić jakiś element we wnętrzu, np. kominek czy obraz, użyj do ich oświetlenia halogenów, reflektorków lub małych kinkietów. | Źródło: Betterhome.pl

CZEGO UNIKAĆ PRZY URZĄDZANIU MAŁEJ ŁAZIENKI

Jeśli masz małą łazienkę, nie maluj ścian na ciemny kolor, ani nie kładź ciemnej glazury, bo to optycznie ją zmniejszy. Lepiej zdecyduj się na jasne kolory, dzięki którym łazienka będzie wydawała się bardziej przestronna. Aby wzmocnić ten efekt, umieść na ścianie duże lustro i uzupełnij wystrój łazienkowymi akcesoriami.

Betterhome.pl
Źródło: Betterhome.pl
Betterhome.pl
Źródło: Betterhome.pl

FUNKCJONALNA KUCHNIA

W kuchni nie pozwól rządzić bałaganowi – postaw na funkcjonalność. Rozplanuj odpowiednio miejsce do przechowywania naczyń i potrzebnych na co dzień akcesoriów kuchennych. Codzienną zastawę dobrze jest umieścić niedaleko zmywarki, naczynia do gotowania w pobliżu piekarnika. Warto, aby roboty kuchenne oraz akcesoria, których używasz na co dzień, były w łatwo dostępnym miejscu. Rzadziej używane rzeczy możesz schować na wyższą półkę.

Betterhome.pl
Źródło: Betterhome.pl
Betterhome.pl
Źródło: Betterhome.pl

PRZESYT DODATKÓW CZY ZA MAŁO DODATKÓW?

Wszelkie dodatki dopełniają wnętrze, powodują, że staje się ono wyraziste i niepowtarzalne. Ich przesyt może spowodować, że będziemy czuli się zmęczeni, a wnętrze wyda się zagracone. Dodatki mają urozmaicać wnętrza, a nie przytłaczać. Nie przesadźmy jednak w drugą stronę. Puste przestrzenie bez dodatków wydają się nijakie i bezosobowe – wybierz dekoracje na Bonami.pl.

Betterhome.pl
Źródło: Betterhome.pl

OKNA

Jeżeli chcesz ocieplić wnętrze, nie stosuj metalowych żaluzji ani rolet. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się zasłony lub rolety rzymskie wykonane z ciepłych, naturalnych tkanin.

Betterhome.pl
Źródło: Betterhome.pl

POŁĄCZENIA KOLORÓW I WZORÓW

Nie stosuj zbyt wielu kolorów i wzorów. Lepiej użyj dwóch neutralnych kolorów i jednego kontrastującego, np. biel z szarością i turkusem. Jeśli chcesz użyć różnych wzorów, zwróć uwagę, aby były w podobnej kolorystyce. Duża ilość wzorów w zupełnie różnych kolorach może wprowadzać we wnętrzu chaos. Dobrą bazą dla mieszanki wzorów i kolorów jest biel.

Betterhome.pl
Źródło: Betterhome.pl
Betterhome.pl
Źródło: Betterhome.pl

RÓŻNE ODCIENIE DREWNA

Zwróć uwagę na to, jak łączysz drewno we wnętrzu. Lepiej unikać zestawienia drewna w odcieniach czerwieni, jak mahoń i czereśnia, z drewnem w odcieniach żółtego, takiego jak dąb, jesion czy sosna. Dobrze wygląda połączenie drewna w tych samych odcieniach.

Betterhome.pl
Źródło: Betterhome.pl

Better Home to firma, która powstała z pasji do zmieniania otaczającej nas rzeczywistości. Agnieszka Grajek i Jędrzej Turant wzięli sobie za cel poprawienie jakości ofert na rynku nieruchomości oraz pomoc w tworzeniu wyjątkowych wnętrz, w których mieszka się nie tylko wygodnie, ale i pięknie. Zaintrygowały Cię ich aranżacje? Chcesz dowiedzieć się więcej o home stagingu? Zajrzyj na Betterhome.pl.

Comments

comments

Leave A Reply

Navigate