Jesienne dekoracje

Zauważyliście, że liście zaczynają czerwienić się na drzewach? W domu coraz częściej panuje refleksyjna atmosfera – wieczorna herbata w blasku świec powoli staje się codziennością. Proszę państwa, przyszła jesień. Staropolska gościnność nakazuje wpuścić ją do domu i należycie ugościć. Zamiast trapić się jesiennym deszczem w najbliższy weekend stwórzcie jesienne dekoracje, które rozświetlą pochmurne dni.

1) Lampion ze skarbami jesieni

Ten jesienny lampion urozmaici nakryty stół lub stworzy nastrój przy wieczornej lekturze. Zanim zabierzesz się za jego wykonanie, wybierz się na spacer do lasu i pozbieraj żołędzie i kasztany.

Źródło:
Źródło: Victoria Brikho

Czego będziesz potrzebować? Wykorzystaj nieużywane słoiki lub inne szklane naczynia odporne na wysoką temperaturę, kawałek juty lub grubo tkanego płótna, sznurek w naturalnym kolorze, klej i zebrane w lesie skarby jesieni. Nie ograniczaj się wyłącznie do żołędzi i kasztanów – możesz użyć wszystkiego, co wpadnie Ci w oko.

Źródło:
Źródło: Victoria Brikho

Co dalej? Utnij kawałek materiału podobnej wysokości, jak wybrane przez Ciebie naczynie, i owiń je nim porządnie. Całość obwiąż kilka razy sznurkiem. Na koniec uzbrój się w pistolet na klej i za jego pomocą przytwierdź do sznurka jesienną ozdobę. Teraz wystarczy tylko włożyć podgrzewacz do środka i cieszyć się jesiennym spokojem.

Źródło:
Źródło: Victoria Brikho
Źródło:
Źródło: Victoria Brikho
Źródło:
Źródło: Victoria Brikho

2) Girlanda z jesiennych liści

Stworzenie tej girlandy przyniesie Ci więcej korzyści, niż myślisz – przewietrzysz się na spacerze, rozćwiczysz ręce i spędzisz czas z dziećmi. Wspólna wyprawa do lasu czy parku skończy się powstaniem pięknej jesiennej dekoracji, której nie będziecie chcieli ściągnąć nawet po nadejściu zimy.

leaves1
Źródło: Simple As That

Przygotuj liście w różnych kolorach i odcieniach, książkę, którą możesz poświęcić dla sprawy, dwustronną taśmę klejącą lub klej i sznurek w naturalnym kolorze. Pierwsza etap tworzenia girlandy wymaga cierpliwości. Liście zebrane na spacerze schowaj do książki i poczekaj, aż dobrze wyschną. Muszą być naprawdę płaskie!

leaves2
Źródło: Simple As That

Z wybranej do tego celu książki wyrwij kilka kartek – każda z nich będzie odpowiadać jednej chorągiewce. Wytnij z nich kształt, który Ci się podoba (jeśli lubisz różnorodność – więcej niż jeden); pamiętaj o zostawieniu dodatkowego miejsca na górze. Na każdą z chorągiewek za pomocą kleju lub taśmy dwustronnej przyklej wysuszony liść.  Zagnij górną część chorągiewki i nałóż całość na sznurek. Na końcu połącz chorągiewki ze sznurkiem za pomocą taśmy klejącej. Jesienna girlanda będzie pięknie wyglądać na oknie, na drzwiach lub na zewnątrz; ważne jednak, aby nie padał na nią deszcz.

leaves3
Źródło: Simple As That

3) Dyniowy zawrót głowy

Jesienią dynie spoglądają na nas zachęcająco z każdego straganu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać je do dekoracji mieszkania.

Źródło:  Trend Zona
Źródło: Trend Zona
Źródło:  Trend Zona
Źródło: Trend Zona

Do wykonania tych jesiennych dekoracji potrzebujesz tylko kilku dyń (najlepiej sprawdzą się mniejsze dynie ozdobne, dostępne w kwiaciarniach i warzywniakach) i kolorowy spray. Nie musisz ograniczać się do złotego – wykorzystaj pastelową miętę, srebro, róż, biel… Co tylko przyjdzie Ci do głowy. Potem wystarczy pokryć dynie farbą, zostawić do wyschnięcia i ułożyć w misce. Świetnie zaprezentują się też na parapecie, stole, czy niedbale porozkładane na schodach.

Źródło:  Trend Zona
Źródło: Trend Zona
Źródło:  Trend Zona
Źródło: Trend Zona
Źródło:  Trend Zona
Źródło: Trend Zona

…a jeśli masz inne plany na weekend, zawsze możesz wybrać jesienne dekoracje z oferty Bonami.pl!

Świecznik House Doctor znajdziesz  tutaj .
Świecznik House Doctor znajdziesz tutaj.
Świecznik Majestic Barrel znajdziesz tutaj.
Świecznik Majestic Barrel znajdziesz tutaj.
Latarnię Vintage Rose znajdziesz tutaj.
Latarnię Vintage Rose znajdziesz tutaj.

Comments

comments

1 Comment

  1. Chodzę i szukam takich miniaturowych dyn i nigdzie nie mogę znaleźć a obiecałam jakiś DIY z tymi dyniami… Podobają mi się liście z kartkami z książki :)

Leave A Reply

Navigate