Kolor roku 2016? Na tronie zasiadły dwie barwy!

Jak najłatwiej sprawić, by wystrój mieszkania odwoływał się najnowszych trendów? Za pomocą kolorów! W tym roku, wyjątkowo, masz do wyboru aż dwie barwy! Legendarna amerykańska firma Pantone Color Institute wiedzie prym w świecie kolorów już ponad 50 lat, wpływając na świat mody i designu. W tym roku na tronie Królestwa Kolorów zasiadły dwie barwy: jasny róż Rose Quartz i niebieska Serenity.

Pierwszy raz w historii chodzi o zestawienie ze sobą dwóch kolorów i ich wzajemne przenikanie się. Czemu wybór padł właśnie na te dwa pastelowe odcienie? Pantone zatroskało się naszym współczesnym światem, pędzącym wciąż do przodu, i chciało wprowadzić do naszego otoczenia więcej spokoju, pokory i prostoty. Te dwa kolory współgrają ze sobą bez żadnej swady, są zrównoważone i tworzą doskonałą harmonię. Pantone również demonstruje przenikanie się żeńskiego i męskiego świata w modzie, wystroju wnętrz i różnych dziedzinach stylu życia.

 

Rose Quartz to bardzo delikatny, subtelny, powabny kolor. Jest ekspresją miłości, empatii i równowagi. Chłodny odcień niebieskiej Serenity do wnętrz wprowadza atmosferę otwartości, spokoju i relaksu.

Kolor roku 2016
Źródło: Pantone.com

Chcesz wprowadzić do swojego domu właśnie taką mieszkankę subtelnych, uspokajających emocji? Odśwież aranżację za pomocą mebli i dodatków w trendy kolorach tego roku!

Kolor roku 2016
1.Pudełko kostka | 2. Plakat Pale Cross Journey | 3. Szafka nocna Lampada Blue | 4. Puf Jana Elena | 5. Fotel Fifties Elena

Comments

comments

Leave A Reply

Navigate