Kranówka jako modny dodatek

Coraz częściej ludzie wybierają wodę z kranu niż tę butelkowaną. Nie tylko dlatego, że jest tańsza, ale głównie dlatego, że jest bardziej ekologiczna. Temu trendowi wychodzi naprzeciw rzesza projektantów.Na pewno nieraz słyszałeś, że w ciągu dnia powinno się wypić 1,5-2,5 litra płynów, najlepiej niesłodzonej wody. Nie zawsze się to udaje. Czasem o tym zapominamy bądź nie mamy pod ręką odpowiedniej butelki. Niektóre designowe marki oferują nam ciekawe rozwiązania.

Designowe karafki

Spożywanie wody w czasie pracy

Stres i mało czasu przyczyniają się do zwiększenia niezaspokojonego pragnienia. Jest to zbędne i oddziałuje niekorzystnie na efektywność oraz stan myśli. Pomysłowym rozwiązaniem na pilnowanie ilości wypitych płynów są karafki Drinkitnow, które dokładnie powiedzą, ile wody miałeś już wypić. Zamiast klasycznych oznaczeń, mają nadrukowane godziny. Jeśli więc jest południe, a woda wskazuje godzinę dziewiątą… szklanka w dłoń!

Karafki Drinkitnow
Karafki Drinkitnow

Picie w podróży

Zapomnij o plastikowych butelkach, które wozisz ze sobą cały czas i czekasz na śmietnik, aby je wyrzucić. Bądź sprytniejszy i bardzie ekologiczny. Możliwości jest wiele. Jedną są na przykład butelki ReTap ze Skandynawii. Wyrobiono je z borosilikonowego szkła, które jest lekkie i odporne na uszkodzenia. Ich prosty kształt jest zwieńczony kolorową zakrętką, której barwę wybierasz sam. Pasuje zarówno do plecaka na wycieczki, jak i do torebki.

Butelki ReTap
Butelki ReTap

Inne spojrzenie proponuje marka Klean Kanteen. Niektóre z butelek są termoizolacyjne, więc zimne napoje pozostają zimne dłużej, a gorące – dłużej ciepłe. Są przystosowane do outdoorowego zastosowania, więc są w 100% szczelne, a za uchwyt można je przypiąć do plecaka.

Propozycje Klean Kanteen
Propozycje Klean Kanteen

Spożywanie wody w domu

W domu karafki docenicie nie tylko dla własnego użytku, ale również dla gości. Ten drobiazg na wodę może zwiększać ochotę na picie wody, a co za tym idzie – pomoże dbać o zdrowie. Pięknym przykładem są karafki Zone, które podobnie jak ReTap, stawiają na proste kształty i kolorowe wieko. Wykorzystaj je w czasie grillowania albo przy wizycie na ogródku, aby odświeżyć swych gości.

Karafki Zone
Karafki Zone

Klasyką pilnowania ilości spożytych płynów jest termos Stelton, który od pojawienia się w 1977 roku pozostaje niemal niezmienny. Stanowi on świetny przykład ponadczasowości i rozmyślności produktu.

Termos Stelton
Termos Stelton

Marka Blomus jest kolejną ikoną współczesnego designu w tej dziedzinie. Typowa pasja i wyczucie minimalistycznych projektów jest widoczne również w ich karafkach. Przydadzą się na przykład na świeżo wyciśnięty sok na śniadanie albo jako pomocnik przy grillowaniu, który stylowo napoi twoich gości.

Karafki Blomus
Karafki Blomus

Comments

comments

Leave A Reply

Navigate