Tradycja czy nowoczesność? Kuchnia oczami Free Architects

Funkcjonalność i wygląd grają we wnętrzu pierwsze skrzypce. A w kuchni, sercu każdego domu? Tym bardziej! Jaki styl wybrać? W którym Twojej kuchni będzie najbardziej do twarzy? Zobacz, jak z urządzeniem tradycyjnej i nowoczesnej kuchni poradziło sobie studio architektoniczne Free Architects. Każda z realizacji jest inna, każda ma swój urok. A Tobie która bardziej się podoba?

Tradycja czy nowoczesność? | Źródło: Free Architects

Kuchnia w stylu rustykalnym

Nasz przepis na stylową kuchnię jest niezwykle prosty: oszczędność w użyciu ozdobnych elementów wystroju, dzięki której powstaje swego rodzaju scena -ponadczasowy piedestał, na którym wybrane dekoracje będą dobrze widoczne, nie zgubią się w morzu kolorów i deseni. Choć kuchnia rustykalna i nowoczesna są zupełnie różne, nie brak w nich wzajemnych inspiracji.

02Kuchnia w stylu prowansalskim | Źródło: Free Architects01Źródło: Free Architects

Nasz projekt kuchni w stylu prowansalskim, połączonej z salonem, opiera się na nowoczesnych meblach w szaro-jaśminowej tonacji, z prostym blatem ze sztucznego kamienia. Proste stalowe uchwyty, stalowe cokoliki i szafka wisząca z satynowym pokryciem stanowią o ponadczasowym, eleganckim wyglądzie wnętrza. Na takim tle doskonale zaprezentują się rustykalne dekoracje, szczotkowane drewno czy stylowe sprzęty kuchenne. Takie połączenie zdecydowanie do nas przemawia, choć sami jesteśmy fanami raczej nowoczesnych rozwiązań.

04Źródło: Free Architects05Źródło: Free Architects06Źródło: Free Architects

W nowoczesnym klimacie

Podczas remontu całego mieszkania połączyliśmy salon z kuchnią i jadalnią. Wyburzenie ścianki działowej otworzyło przestrzeń, dzięki czemu mogliśmy się zdecydować na nietypowe rozwiązania. Boczną ścianę wykorzystaliśmy do zabudowania pojemnych szafek, lodówki oraz piekarnika. Całość jest połączona z blatem, zgodnie z zasadami ergonomii w kolejności „wyjmuję z lodówki, myję, kroję, gotuję i podaję” – a więc najpierw zlew i zmywarka, później szeroki blat, a na końcu płyta kuchenna.

02 Realizacja w duchu nowoczesności | Źródło: Free Architects01Źródło: Free Architects

Po konsultacji z właścicielami mieszkania postanowiliśmy umieścić płytę kuchenną w na pozór „niebezpiecznym” miejscu – w samym środku. Dzięki temu podczas gotowania będzie można cieszyć się widokiem z francuskiego okna usytuowanego naprzeciw. Z rozmysłem zainstalowaliśmy płytę na blacie o zaokrąglonych rogach – pozwoli on uniknąć nieprzyjemnych spotkań z szafką przy obchodzeniu tego półwyspu kuchennego. Dzięki takiemu rozwiązaniu kuchnia zyskała blask, elegancki wygląd i niezwykłą funkcjonalność, dopasowaną do potrzeb mieszkańców.

04Źródło: Free Architects

Wykorzystane materiały nawiązują do wystroju salonu oraz jadalni, z którymi łączy się kuchnia. Pływająca podłoga, fornir z amerykańskiego orzecha, białe konstrukcje szafek i drzwiczki, oraz blaty wykonane z corianu. Ścianę nad blatem wyłożyliśmy naturalnym trawertynem – w salonie jest on tłem dla ścianki telewizyjnej. Staraliśmy się, aby podobne materiały i odcienie pojawiały się we wszystkich pomieszczeniach w domu, tak, żeby biła z niego harmonia.

03Źródło: Free Architects05Źródło: Free Architects

Marzysz o nowej kuchni, ale nie w głowie Ci remont? Również małe dodatki, stylowe oświetlenie czy dekoracje są w stanie dokonać wielkich zmian! Zaczerpnij nieco inspiracji w naszych aktualnych kampaniach i ciesz się nowym obliczem swojej kuchni!

Comments

comments

Leave A Reply

Navigate