Łazienka w ciemnych kolorach

Dzisiaj już niemal nikogo nie zaskakuje łazienka bez okna. Jak urządzić takie wnętrze w ciemnych, stonowanych barwach, żeby nie wyglądało smutno i nieprzyjacielsko? Dajcie się zainspirować naszą aranżacją, która spodoba się zarówno kobietom jak i mężczyznom. Przekonajcie się do łazienki w zieleni, beżach, czerni i szarościach!

20a
Ciemne tony w łazience? Czemu nie! To łatwiejsze niż Ci się wydaje!

Równowaga światła i cienia

Ciemne łazienki robią wrażenie luksusowych i eleganckich, taki wystrój docenią szczególnie panowie. Jeśli jednak podejmiecie decyzję o takiej aranżacji, trzeba pamiętać o tym, że światło i cień muszą pozostać w równowadze.

Najlepszym sposobem będzie określenie, czy ciemne odcienie maja się przejawić raczej w meblach i dodatkach czy raczej na ścianach i podstawowym wyposażeniu. Druga możliwość sprawdzi się lepiej w większych przestrzeniach, w mniejszych łazienkach postawcie raczej na czarne, szare i ciemnogranatowe dodatki jak np. dozowniki do mydła, kubeczki, ręczniki.

13a
W mniejszych łazienkach postawcie na ciemne dodatki, w większych możecie pokusić się o ciemne kafelki.
1. Mramorový dávkovač na mýdlo Aquanova Hammam/ 2. Černý keramický pohárek Kela Moiree/ 3. https://www.bonami.cz/p/kos-na-pradlo-adria-cerny
1. Marmurowy dozownik do mydła Aquanova Hammam 2. Czarny ceramiczny kubek Kela Moiree 3. Czarny kosz na pranie Adria
Tmavé stěny velkým koupelnám sluší! Zdroj: Biano.cz
Ciemne ściany służą dużym łazienkom! Źródło: Biano.cz

Ciemna nie znaczy pozbawiona życia!

Ciemny, minimalistyczny luksus trzeba ożywić, aby wnętrze nie sprawiało wrażenia chłodnego i nieprzyjacielskiego. Łazienka nie jest tu wyjątkiem. W jej przypadku postaw na dotyk natury. Możesz użyć brązowe dodatki lub prawdziwą zieleń. Nie bój się postawić w rogu pomieszczenia doniczki z wysoką roślina albo wazon z kwiatkiem lub zielonym liściem na komodzie lub umywalce. Ten skromny naturalny element uczyni z Twojej łazienki miejsce pełne życia.

Dotek přírody v podobě květiny na umyvadle rozptýlí případnou strohost koupelny.
Dotyk w przyrody w postaci np. kwiatka koło umywalki przełamie ewentualną surowość łazienki.
1. / 2. / 3.
1. Brązowy kubek na szczoteczki Feridras Rope 2. Wazon Nachtmann Calypso 3. Kubek na szczoteczki Forest

Domowe wellness pełne spokoju

Chociaż łazienka to przede wszystkim pomieszczenie funkcjonalne służące codziennej higienie, ale mimo tego, a może dlatego właśnie, powinieneś się w niej czuć naprawdę przyjemnie. Powinna być miejscem, gdzie chętnie odpoczniesz po ciężkim dniu i gdzie zaznasz należnego relaksu.

Łazienka utrzymana w ciemnej tonacji umożliwi Ci odpoczynek w wielkim stylu. Zapalisz kilka świeczek w świecznikach z ładnym wzorem, przytłumisz światła i napuścisz do wanny gorącej wody. Delikatne światło pozwoli zrelaksować się zmysłom, a ty odpłyniesz do krainy marzeń i zapomnisz o przyziemnych troskach.

Vychutnejte si klid, jakého se vám dostane jen v tmavě laděné koupelně.
Łazienka utrzymana w ciemnej kolorystyce najlepiej koi zmęczone zmysły.
1. / 2. / 3. / 4.
1. Zestaw 6 bawełnianych ręczników Casa Di Bassi Guest 2. Świecznik Kerala 3. Szary dywanik łazienkowy Andrea House 4. Świecznik Castell

Comments

comments

Leave A Reply

Navigate