Lull – wygodnie, miękko, kobieco. Pięć pytań do Zuzany Bačkádyovej

Ładnie wyglądają i są przyjemne w dotyku. Mowa o szlafrokach, pidżamach, szortach, koszulkach i innych produktach Lull. Pomysłodawczynią tej słowackiej marki jest designerka Zuzka Bačkádyová. Plan założenia własnej firmy pojawił się pięć lat temu, kiedy Zuzana chciała uszyć coś wygodnego do chodzenia „po domu”, ale chciała, aby było to też po prostu ładne. Tak powstał pierwszy szlafrok, od którego wszystko się zaczęło.

Projektując ubrania, Zuzka wybiera wygodne materiały w przyjemnych kolorach. Dba też o to, aby kroje podkreślały naturalne kobiece kształty. Jej poczucie estetyki widoczne jest nie tylko w produktach Lull, ale również w sposobie urządzenia i wystroju mieszkania.

1
Założycielka i designerka marki Lull Zuzana Bačkádyová w bluzie i spodniach z własnej kolekcji.

Jak w pięciu słowach określiłabyś swoją twórczość?

Wygodna i miękka, urzekająca, ale również praktyczna. I podkreślająca kobiecość… Użyłam już chyba więcej słów niż powinnam?

Nad czym teraz pracujesz?

Nie wiem, od czego zacząć… Zajmuję się wieloma rzeczami naraz, co jest zresztą bardzo przyjemne. Lubię być “busy”. Oprócz mnóstwa mniejszych obowiązków pracuję teraz nad tym, aby marka Lull była bardziej elastyczna, dostosowana do potrzeb klientów. Często dostajemy na przykład pytania, czy możemy ubranie przedłużyć. Do tej pory nie byliśmy w stanie spełnić tych życzeń, ale właśnie zaczyna się wielka rewolucja w Lull. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będziemy mieć własną pracownię krawiecką, co w praktyce oznacza możliwość wymyślania nowych krojów, odważniejszego eksperymentowania…

obr

Jak urządziłaś swoje pierwsze samodzielne mieszkanie?

Moim pierwszym mieszkaniem – czy lepiej: naszym pierwszym mieszkaniem, bo mieszkam z chłopakiem – była mała, przyjemna kawalerka w Bratysławie. Potrzebowałam dość dużo czasu, zanim urządziłam ją sobie zgodnie z własnym gustem. Nie był to żaden określony styl, raczej po prostu połączenie elementów, które mi się podobają.

2
Małe, ale miłe. Tak wyglądało pierwsze mieszkanie designerki Zuzki Bačkádyovej.

Do jakich elementów wystroju wnętrz masz największą słabość?

Uwielbiam lustra! Wiem, że mnóstwo ludzi ich nie znosi, ale mnie fascynuje to, że lustra nadają pomieszczeniu nowy wymiar. Nie obejdę się też bez kwiatów. Kwiaty są dla mnie symbolem życia, a mieszkanie, dom traktuję jak miejsce do życia, nie tylko do przenocowania.

Jaką rzecz kupiłaś sobie niedawno do domu?

Hm… Było to łóżeczo dziecięce. Spodziewamy się powiększenia rodziny, nie możemy już doczekać się malutkiej Ellie i wyposażamy mieszkanie z myślą o niej.

Serdecznie gratuluję i życzę dużo szczęścia oraz satysfakcji!

3

Wybór produktów Bonami według Zuzki Bačkádyovej.

A dlaczego Zuzka Bačkádyová lubi Bonami?

W Bonami podoba mi się to, że jest to nowoczesny sposób robienia zakupów. Ma przyszłość. Bonami ma też świetną ofertę, która nigdy się nie znudzi – zawsze znajduję tam coś nowego i stylowego.

Comments

comments

Leave A Reply

Navigate