Marmur we wnętrzu? Jesteśmy na tak!

Marmur to symbol luksusu, elegancji i ekstrawagancji. Jest bardzo wyrazisty, charakterystyczny i ponadczasowy. Czy o czymś zapomnieliśmy? Ależ tak! O tym, że marmur we wnętrzach również sprawdza się doskonale i jest jednym z nieprzemijających trendów.

5fc052880c595ea4c286d7431e295391
Bardzo podoba nam się wykorzystanie marmur na dużych powierzchniach. | Źródło: vtwonen.nl, newzealanddesignblog.com

Marmur i imitacje jego ciekawej struktury zachwyciły świat designu już w ubiegłym roku, w tym sezonie możemy jednak nadal obserwować ten ciągle rozwijający się trend. Marmur odnajdziecie na tapetach, naczyniach, poduszkach i dekoracjach.

Marmur to jednak we wnętrzach nic nowego. Wielu z Was pamięta go zapewne z domów babć i cioć, choć wtedy nie wydawał się tak pociągający. Czasy marmurowych podłóg niedopasowanych do wnętrza i zimnych marmurowych łazienek są już na szczęście dawno za nami a ten ciekawy materiał ma szansę przeżyć swój renesans.

diy_marble_vase_still_61
Dekoracje imitujące marmur są doskonałym elementem przykuwającym uwagę we wnętrzach minimalistycznych i nowoczesnych. | Źródło: mydubio.com, sugarandcloth.com
IMG_4959
Motyw marmurowy to także doskonała inspiracja do stworzenia własnych dekoracji. | Źródło: diycandy.com, vintagerevivals.com

Jak już wspominaliśmy wcześniej, nieumiejętnie skomponowany marmur potrafi wywoływać wrażenie chłodu i surowości. Aby tego uniknąć warto połączyć marmurowe elementy z jasnymi, drewnianymi meblami i dodatkami lub pastelowymi kolorami.

Doskonałym rozwiązaniem są również dekoracje, które choć imitują strukturę marmuru, występują w całej gamie barw. Taka zabawa deseniami to jeden z najciekawszych trendów, choć klasyczny marmur nadal pozostaje na szczycie podium.

HD_E16_V32a
Motywy imitujące marmur pokochali także skandynawscy projektanci, tacy jak chociażby House Doctor.
KA5591WH_2_
O tym wspaniałym materiale nie zapomniała również holenderska marka Present Time.
collage
Duet Lila a Lola udowodnił nam, że marmur doskonale sprawdza się także na plakatach.

Czujesz, że marmur może doskonale sprawdzić się w Twoim wnętrzu? My w Bonami jesteśmy już po uszy zakochani, dlatego złowiliśmy dla Was parę ciekawych propozycji!

BIANCO_VENATO_IMG_4889
1. Zestaw 3 pudełek Marble | 2. Notes Stockholm Marble | 3. Stolik Prairie Marble Chrome | 4. Marmurowy budzik LED Brick Marble | 5. Zegar Marble Hexagon White | 6. Ścierka kuchenna Marble Grey

Comments

comments

Leave A Reply

Navigate