Meble SOB: diabeł tkwi w drewnie!

Meble marki SOB mogliście znaleźć na Bonami nie raz. Za każdym razem na pewno odkrywaliście w nich coś nowego, co przykuwało waszą uwagę. Czy może być inaczej? Ta Czeska firma produkuje ponad 60 serii mebli i dekoracji. Wszystkie meble pod szyldem SOB są wytwarzane lokalnie z solidnego drewna z pełną starannością. Ciekawi was jak tworzy się tak wyjątkowe kolekcje? Przeczytajcie wywiad z manażerem marki Erikiem Hajrapetjanem i sledźcie nasze wspólne działania!

Jak opisałbyś meble SOB w trzech słowach?
Erik Hajrapetjan: Oryginalność, rzetelność i natura.

Farebný nábytokz masívu.
Solidne meble w wydaniu marki Sob nie oznaczają nudy! Foto: SOB Nábytek

Z myślą o kim tworzycie nowe kolekcje meblarskie?

Erik Hajrapetjan: Za każdym razem cieszymy się, że dzięki nam ktoś może mieć przytulniejszy i piękniejszy dom. Mamy jasną wizję: tworzenie oferty oryginalnych mebli, korzystając z  lokalnej produkcji. Dzięki temu nieustannie czujemy nowe pokłady enegrii i rozwijamy się.

Wasze meble często są częścią wystroju restauracji i hoteli. Czy tego rodzaju wnętrzach dominuje zwykle jeden styl czy też stawia się na eklektyzm?

Erik Hajrapetjan: Wielokrotnie pomagaliśmy restauracjom i hotelom wypracować charakter danego miejsca przy pomocy naszych produktów i jesteśmy za to bardzo dzięczni. To bardzo ciekawe, że w takich wypadkach siega sie najczęściej do dwóch kolekcji: Mexiko i Siena.

Mexiko – ma przytulny charakter i nawiązuje do rustykalnego stylu. Siena to czysta elegancja i luksus. Wierzymy, że dzięki nam goście takich miejsc czują się wyjątkowo.

český Sob nábytok - zariadenie v spálni
Dobrej jakości łóżko będzie wam towarzyszyć przez lata.  Foto: SOB Nábytek
Zariadenie jedálne nábytkom Sob z Českej republiky.
Kombinacja kasycznego drewna i nowoczesnych krzeseł doda waszej jadalni oryginalności.   Foto: SOB Nábytek

Marka SOB oferuje kolekcje w różnych stylach. Możemy wyróznić na przykład styl holenderski, kolonialny czy angielski. Skąd czerpiecie inspiracje?

Erik Hajrapetjan: Jesteśmy przekonani, że człowiek nauczy się najwięcej podróżując. Dlatego bardzo często jeździmy na wystawy odbywające się na całym świecie. Do moich lubionych należą Szanghaj czy targi w Kolonii. Powiem wprost, poszerzamy nasze horyzonty gdzie się da.

Wasze produkty są produkowane z różnego rodzaju drewna. Dąb, mango, palisander czy mahoń. Czy któryś z tych materiałów lubicie najbardziej?

Erik Hajrapetjan: Każde drewno ma w sobie coś wyjątkowego, struktura poszczególnych gatunków jest oryginalna. Staram się nie wyrożniać żadnego ale w ostatnim czasie bardzo lubię palisander. Zobaczyłem go po raz pierwszy na jednej z zagranicznych podróży i powiedziałem, że nie może go  u nas zabraknąć. Palisander jest bardzo twardy i ma wyraźną strukturę, dzięki czemu na jednym małym kawałku możemy obserwować wyraziste linie i kolory. To przepiękna harmonia kontrastów.

Nízky konferenčný stolík doladí retro pohovku.
Drewniany stolik uzupełni sofę w stylu retro. Foto: SOB Nábytek
Biela a hnedá nikdy nevyzerali elegantnejšie.
Biel i brąz. Ta para nigy nie wyglądała lepiej. Foto: SOB Nábytek

Jakich nowości możemy się spodziewać w 2017 roku?

Erik Hajrapetjan: Przygotowujemy nową kolekcję, bogatą w nowości meblarskie. Oprócz tego planujemy rozszerzyć ofertę skórzanych zestawów wypoczynkowych Chesterfield. Nie zapominamy również o dekoracjach, które dzięki detalom mogą odmienić oblicze domu. Myślę, że klienci Bonami będa mieli powody do zadowolenia :)

Masywne drewno zyskało lekkość dzięki obecności bieli. Foto: SOB Nábytek

Comments

comments

Leave A Reply

Navigate