Milan Design Week 2017 – trendy z targów w Mediolanie

Szukasz inspiracji? To świetnie! Tym razem zaprezentujemy najświeższe trendy i motywy z tegorocznych targów w Mediolanie. Zaczynamy!

Design, Light, Future, Living, czyli Milan Design Week 2017 – spotkanie najważniejszych przedstawicieli świata wnętrzarskiego. W tym roku festiwal odwiedziło ponad 350 tys. zwiedzających i ponad 2 tys. wystawców. Uff… przy tak sporej liczbie gości można się pogubić.

Źródło: Twitter, Salone del Mobile Milan 2017

Co roku tysiące osób spragnionych nowych trendów i nowości ze świata designu przyjeżdza do Mediolanu, aby nasycić oczy i duszę pięknymi meblami i perełkami wzornictwa przemysłowego. Co w tym roku zasługuje na uwagę?

Oświecenie, czyli strefa światła Euroluce

Przestrzeń targów podzielona jest na kilka działów a temat oświetlenia pojawia się co dwa lata i jest największą tego typu prezentacją gadżetów i produktów oświetleniowych na starym kontynencie.

The Light Full sowy na krzesełkach i Foscarini lampa z kablem vintage

Długi kabel albo sznurkowa konstrukcja, którą z łatwością dopasujesz do swojego wnętrza. Masz wiele możliwości możesz ją zwinąć w kłębek albo zakopmponować na ścianie i stworzyć wiszącą lampę >>> klik

Czerwoan lampa Filament Style Snake pobudza wyobraźnię! Możesz z niej tworzyć oryginalne konstrukcje!

Tegoroczne targi świetlne to połączenie dystansu, dowcipu ze sztuką użytkową. Projektanci otwierają się na nowe formy przekazu sięgając po dobrze znane kształty i wzory.

Lampy Lasvit przypomnają kolorowe lizaki albo tafle lodu a Marset zaprojektował swoje dzieła w kształcie torebek albo grzybków.

Marka Brokis faworyzuje szkło, metal i sznurek. Lampy te na pewno znajdą swoje miejsce we wnętrzach typu glamour.

Lampy marki Brokis

Trendy: minimalizm

Źródło: Pinterest Nendo

Minimalistyczne prace japońskich artystów charakteryzowały się dużą dawką światła i oszczędnością formy. Jedną z głównych atrakcji festiwalu były silikonowe wazy, autorstwa Jellyfish Vases, które prezentowano w akwarium wypełnionym wodą. A wazy? Dryfowały delikatnie niczym meduzy… Zobacz, filmik poniżej ⤵

Praca biurowa i cisza

Najbardziej charakterystycznym trendem przestrzeni biurowej były zamknięte formy, odizolowane od świata i zapewniające komfortową ciszę. Dlatego coraz częściej powstają miejsca relaksu: pomieszczenia ze spokojna muzyką lub malutkie boksy- budki, gdzie można w spokoju porozmawiać.

Kącik relaksu marki Primo Orpilla and Verda Alexander i pomieszczenie niczym telefoniczna budka marki Faram
Kolorystyka wnętrz jest bardziej odważna, kolory są soczyste i bardziej intensywne to już nie tylko pastele, ale mocne i pozornie nie dające się ze sobą zestawiać barwy (Marki Sancal i Pedrali).
Na targach znalazły się również polskie marki a Nowy Styl Group jest jedną z nich. Projektanci zaprezentowali nowoczesne przestrzenie z hustawkami.

Wiosna, ach to Ty!

Zieleń i zagadnienia ekologii to bardzo ważny element festiwalu. To, że architektura nie jest oderwana od naturalnego otoczenia, tylko jest jej integralną częścią było jednym z najważniejszych przekazów podczas święta wzornictwa w Mediolanie.

Artykuł powstał przy współpracy z Panią Moniką Mroczkowską-Białasik.

Comments

comments

Leave A Reply

Navigate