Minimalizm w domu + misja MAMA

Prostota, drewno i beton to właśnie urzekło Barbarę Jagušák. Razem z mężem ceni sobie minimalizm, teraz czeka ich wielkie wyzwanie, ponieważ oczekują przyjścia na świat pierwszego dziecka. Zobacz do jakich zmian się przygotowują i sprawdź jak #bonamirozpieszcza naszych przyszłych rodziców!

Babsy Jagušák doma oblopená žltými dozajnovými svetlami a šálkou dobrej kávy.
Para jest bardzo towarzyska, ale ceni sobie również czas spędzony w domowym zaciszu. Fotografia: Dodo Jagušák

Co powinno znaleźć się w Twoim domu, żeby czuć się naprawdę jak w domu? Kiedy dom staje się prawdziwym domem?

Dom tworzy miłość i wyrozumiałość. Rzeczy nie są dla nas tak ważne – nasz dom urządziliśmy w minimalistycznym stylu i mamy tylko to, czego najbardziej potrzebujemy. Jesteśmy z mężem wielkimi smakoszami zwłaszcza, jeśli chodzi o jedzenie (śmiech), lubimy mieć pełną lodówkę ulubionych smakołyków, lody w zamrażarce i otwarte drzwi na taras…

Gdzie spędzacie chętniej czas – w domu czy na zewnątrz?

Oboje jesteśmy bardzo towarzyscy, spędzamy dużo czasu z przyjaciółmi i naszą wielką rodziną. Bardzo lubię jeżdzić do rodziców męża, ponieważ mają wielki ogród, lubię przesiadywać pod tamtejszą czereśnią i tak mogę spędzić cały weekend… Im bardziej jesteśmy starsi tym częściej odwiedzamy rodziców i dziadków. Ale cenię sobie to uczucie, gdy przekraczasz próg domu i czeka na Ciebie nieskazitelna cisza – bezcenne.

Babsy z mężem lubia odpoczywać w domu na szarej kanapie.
Szara kanapa to centralne miejsce w naszym domu. Fotografia: Dodo Jagušák
Obraz na podłodze dobrze komponuje się z kanapą.
Obrazy, grafiki i książki są nieodłączną częścią naszego domu. Fotografia: Dodo Jagušák

Które wnętrzarskie dodatki lubisz najbardziej?

Podczas urządzania domu inspirowaliśmy się skandynawskim designem, który czerpie inspiracje z drewna i betonu lub metalu. W związku z tym, że lubimy designerskie rzeczy i lubimy sie otaczać sztuką, staraliśmy się wybrać ponadczasowe dodatki, które zostaną z nami na długo, a może i doczekają naszych dzieci. Najbardziej lubię naszą szara kanapę, obrazy, grafiki i wełniany dywan.

Co planujecie zmienić w domu po przyjściu dziecka na świat?

Przypuszczam, że nasze życie przewróci się do góry nogami. Zmiany w domu to będzie ta najmniejsza „systemowa zmiana”, przez którą będziemy musieli przejść. Na pewno potrzebujemy przeorganizować sypialnię, musimy tam zmieścić łóżeczko a do łazienki planuje wstawić stół do przewijania i wanienkę. W szafie już zaczeliśmy przygotowywać miejsce na dziecięce ciuszki – na szczęście dziecięce ubranka są takie malutkie!  Nasze minimalistyczne skłonności czeka nie mała próba, ale liczymy się z tym, że przybędzie więcej kolorów, rzeczy, miłości i radości. A to piękna kombinacja :)

Dodo Jagušák pracuje przy białym, jadalnym stole.
W domu dominuje drewno, biel i beton. Żółty kolor jest idealnym dopełnieniem. Fotografia: Dodo Jagušák
Babsy Jagušák sedí pri okne s výhľadom na Bratislavu.
Przeorganizowanie sypialni to jedna z tych rzeczy, która zmieni się wraz z przyjściem dziecka na świat. Foto: Dodo Jagušák

Odziedziczyliście jakąś rodzinną pamiatkę, która zajmuje szczególne miejsce w Waszym domu?

Dobre pytanie! Chyba musimy pomyśleć o czyms takim i przywieźć coś pięknego od rodziców :-)

Macie jeszcze w planach jakieś wnętrzarskie zakupy?

W tej chwili zajmujemy się wyborem mebelków dla małej, ale z czasem na pewno będziemy kontynuować urządzanie naszego mieszkania. Nadal jest nad czym pracować, ale stopniowo zapełniamy naszą przestrzeń. Za kilka lat chcielibyśmy zmienić mieszkanie na większe, ponieważ obecne dwupokoje mieszkanie może za chwilkę okazać się za małe. Ale jak zwykła mówić moja babcia – dobrzy ludzie zawsze znajdą swoje miejsce…


Portrét slovenskej influencerky Babsy JagušákPoznaj Barbarę Jagušák!

Studiowała marketing w Londynie, ale wróciła do rodzinnej Słowacji. Już ponad 4 lata prowadzi program Teleráno, w którym znajdziesz najnowsze wiadomości, wieści z czerwonego dywanu i modowe inspiracje. Uwielbia lokalnych słowackich designerów i wspiera ideę slow fashion. Prowadzi także PR-ową agencję. Teraz przygotowuje się do życiowej misji – MAMA.


Comments

comments

Leave A Reply

Navigate