Monika Mrozowska z córką Karoliną – nasz wymarzony dom!

Spełniona mama, ambasadorka zdrowego jedzenia i aktorka. Z okazji Dnia Mamy zapytaliśmy Monikę Mrozowską i jej córkę Karolinę o ich wymarzony dom, wnętrzarskie plany i ulubieńców na Bonami.pl. Zainspirujcie się ich stylem i zobaczcie niezwykłą kampanię stworzoną przez mamę i córkę! Nie zapomnijcie również o konkursie. Mamy dla was książki Moniki Mrozowskiej, więcej informacji znajdziecie na dole strony lub na naszym facebooku.

Jak będzie wyglądał nowy dom i czy łatwo jest urządzić pokój nastolatki? Dowiecie się z naszego wywiadu! Niedaleko pada jabłko od jabłoni? Zobaczcie sami!

Moniko przygotowujesz się do budowania nowego domu, myślisz już o tym jak będzie wyglądał? Jaki będzie wasz wymarzony dom? 

Monika: Wiem jak będzie wyglądał z zewnątrz, bo podobają mi się proste, jasne domy. Elementem charakterystycznym będą duże okna, żeby do wnętrza docierało jak najwięcej naturalnego światła. W związku z wystrojem wnętrz, cały czas się waham. Z jednej strony podobają mi się wnętrza z elementami rustykalnymi, z drugiej totalny minimalizm. Pewnie wybiorę złoty środek. Z drewnianą, naturalną, prostą kuchnią, którą połączę z jasnym salonem, w którym najważniejszą rolę będą odgrywać wygodne kanapy ustawione przy kominku.

Karolina: Ja już dokładnie wiem jak będzie wyglądać mój pokój. Mam drewniane, białe meble, które wykorzystam w aranżacji. Biel połączę z szarością. Łóżko przykryję miękkim kocem, na drewnianej podłodze rozłożę gruby, szary dywan. Z wakacji w Tajlandii przywiozłam kolorowe, pastelowe lampki, które będą super wyglądać nad łóżkiem. Bardzo chciałabym mieć też w swoim pokoju długi i szeroki parapet, na którym rozrzuciłabym stertę miękkich poduszek.

Wiemy, że pasją Twojej mamy jest gotowanie. A co jest twoim ulubionym zajęciem? Złapałaś bakcyla po mamie?

K.: Gotowanie nie jest moim ulubionym zajęciem, ale chodzę na zajęcia plastyczne. Maluję akrylami, rysuję tuszem, robię prace z ceramiki. Za chwilę zaczynam pracę nad reprodukcją, będę musiała poświęcić na nią minimum 1,5 miesiąca.

Chciałabym, żeby Karolina miała takie poczucie, że to jej przestrzeń
i jej decyzje, ale staram się uczyć ją, pokazywać rozmaite wnętrza, inspirować. Ma dobry gust,
gdy pokazuje rzeczy, które jej się podobają z zaskoczeniem stwierdzam, że wybrałabym bardzo podobnie :)

 

Lubisz zmieniać wystrój swojego pokoju? Czy mama miała kiedykolwiek  jakieś zastrzeżenia co do Twoich pomysłów aranżacyjnych?

K.: W tej chwili dzielę pokój z moją młodszą siostrą Jagodą, dlatego nie mogę się doczekać przeprowadzki ;-) Wtedy urządzę pokój dokładnie tak, jak będę chciała. Mama zwykle nie ma zastrzeżeń do moich wyborów. Gdy kupuje mi nowe biurko, albo łóżko zawsze decyzję podejmujemy wspólnie. Wydaje mi się, że mama dobrze wie, co mi się podoba, gustujemy w podobnych rzeczach.

Czy zmiany w pokoju nastolatki to wyzwanie? Do kogo należało ostatnie słowo?

M.: Chciałabym, żeby Karolina miała takie poczucie, że to jej przestrzeń i jej decyzje, ale staram się uczyć ją, pokazywać rozmaite wnętrza, inspirować. Ma dobry gust, gdy pokazuje rzeczy, które jej się podobają z zaskoczeniem stwierdzam, że wybrałabym bardzo podobnie :) Mało tego, gdy kupuję coś dla siebie, często pytam ją o zdanie i proszę o radę.

Aktorka, autorka książek, orędowniczka zdrowej kuchni, a przede wszystkim MAMA!

Macie podobny gust?

K.: Chyba tak. Podobają nam się podobne rzeczy. Mama faktycznie czasami ma wątpliwości i pyta :
” Karola, to jest fajne? Bo nie jestem przekonana np. do tych gałek.” I ja jej mówię co na ten temat myślę. Cieszę się, że mama ma do mnie takie zaufanie.

Bez czego nie obejdziecie się w sypialni, w waszym królewstwie?

M.: Sypialnia to przede wszystkim łóżko. Paradoksalnie super wygodne i bardzo duże znajduje się właśnie w naszym domu na wsi, a nie w mieszkaniu w Warszawie, ale to sie zmieni po przeprowadzce :-)

K.: Mój nowy pokój już niedługo stanie się moim królestwem :) dlatego chcę żeby każdy element, który się w nim znajdzie nie był przypadkowy. Ma być przede wszystkim baaaardzo miękko, dlatego dywan, koce, poduszki i  nastrojowe, ciepłe światło, będzie odgrywało w nim główną rolę.Macie ochotę poznać bliżej twórczość Moniki? Możecie otrzymać jeden z poradników „Uczta dla dwojga”. Wystarczy wziąć udział w naszym konkursie na facebooku, a jedna z pięciu książek z genialnymi przepisami dla młodych i przyszłych mam może trafić w wasze ręce! Post z konkursem znajdziecie na naszym koncie na facebooku lub klikając TU. Powodzenia! -> KONKURS ZOSTAŁ ZAKOŃCZONY!

Comments

comments

Leave A Reply

Navigate