Polona Pačnik zaprasza na kawę w doborowym towarzystwie

Słoweńska ilustratorka Polona Pačnik jest nie tylko bardzo uzdolniona, ale też niezmiernie kreatywna, a do tego posiada ogromne poczucie humoru. Połączenie tych cech sprawia, że projektowane przez nią kubki, filiżanki i talerzyki zdobyły sobie już tysiące miłośników w kilku europejskich krajach.

Polona dorastała w Lublanie, ale w latach 90. wyjechała do Paryża, gdzie studiowała Projektowanie mody. W 2009 roku zaczęła profesjonalnie zajmować się ilustracją. Ilustrowała m.in. książki Mala Muca v knjižici (Mała Muca w bibliotece) oraz Trinajstero mesecev (Trzynaście miesięcy). Współpracowała też z wieloma firmami i kawiarniami, a dwa lata temu założyła własną markę POLONAPOLONA – pod tą nazwą tworzy porcelanowe kubki, filiżanki i talerze ze znanymi postaciami. Znajdziesz wśród nich Sigmunda Freuda, Alberta Einsteina, Clinta Eastwooda, Fridę Kahlo, Marilyn Monroe i wiele innych gwiazd filmowych, naukowców czy artystów. Każdy przedmiot opatrzony jest dowcipnym komentarzem w języku słoweńskim, angielskim lub niemieckim.

Oto wybór moich ulubionych dzieł Polony:

goethe

1) Johann Wolfgang cierpiący – zainspirowany jest wprawdzie postacią niemieckiego romantyka, ale przyczyną udręk tego Johanna Wolfganga nie jest kobieta, tylko… zimna kawa.

marylin

2) Marylin gorrrąca – problemy ze zbyt niską temperaturą są jej obce!

einstein

3) Albert matematyk, głoszący, że dwie rzeczy są nieskończone: jego zapotrzebowanie na kawę oraz… na odpoczynek.

preseren

4) France romantyk – postać wzorowana na Francu Prešernie, czyli na pisarzu, który dla Słoweńców znaczy tyle, co dla nas Mickiewicz.

ivan

5) Ivan hipster – inspirowany samym życiem.

 

Przypadły Ci do gustu pomysły Polony? Więcej charyzmatycznych kubków i filiżanek znajdziesz w naszej kampanii!

Comments

comments

Leave A Reply

Navigate