Przywitaj polskie meble Ragaba!

Na Bonami każdego dnia znajdziesz nowe propozycje i kolekcje mebli z całego świata, ale niewiele jest marek, które są z nami od samego początku, a nowymi kolekcjami tylko potwierdzają swą jakość i klasę.

Taką marką jest polska Ragaba. Nas od samego początku urzekła jej estetyka, która kombinuje pastelowe, przyjemne dla oka kolory z pięknym zapachem litego drewna bukowego. Wszystko to podane w subtelnym, eleganckim stylu.

Poznaj historię marki, która udowadnia, że polski design może być jak najbardziej na czasie!

Ragaba

Ragaba

Ragaba to młoda firma i jej produkty odznaczają się wszystkimi przymiotami młodości. Pomysły, które nie zostają na papierze, lecz są odważnie wcielane w życie to pierwszy atut. Kolejne to otwartość na współpracę z młodymi projektantami i designerami, korzystanie tylko z drewna certyfikowane FSC® (co oznacza, że drewno zostało pozyskane z dbałością o trwałość lasu oraz że w lasach respektuje się różnorodność i dba o prawa ludzi i zwierząt). Ostatni punkt, decydujący, to nienaganna, minimalistyczna, a przy tym ciepła estetyka.

Ragaba

Ragaba
Stolik Mugo to model, który dzięki swej wysokości i długości może służyć jako szafka, komoda, stolik pod telewizor czy stanąć na środku pomieszczenia, na przykład między kuchnią a jadalnią, stając się poręcznym regałem!

A jak powstała nazwa Ragaba? Od pierwszych liter nazw kolorów tworzących wiązkę światła, tj. RGB (Red, Green i Blue). A jak powstała marka Ragaba? To bardzo ciekawa historia!

Sami twórcy marki piszą na swoi blogu: „Wszystko zaczęło się kilka lat temu, gdy zaczęliśmy produkować drewniane nogi meblowe o nietypowym kształcie. Pozostawało nam mnóstwo odpadu, który gromadził się w magazynie. Nie wiedzieliśmy, jak możemy go wykorzystać, do czasu, kiedy jeden z naszych pracowników wyciął dla zabawy figurkę kota. Wywołała ona uśmiechy na twarzach naszego zespołu. W taki sposób powstała nasza pierwsza drewniana logiczna zabawka do malowania. Później powstało 8 kolejnych figurek.”

Ragaba
Drewniane zabawki logiczne do kolorowania.

Od nietypowych nóg do stołów dla innych firm, przez drewniane zabawki logiczne do kolorowania aż po… własną kolekcję mebli!

Założycielka Ragaby, Justyna Bielawska, postawiła jasny cel: funkcjonalne, dobrze zaprojektowane meble w przystępnej cenie. Do współpracy zaprosiła młodych wrocławskich designerów Magdalenę Garncarz  i Szymona Hanczara. Ich zadaniem było wykorzystanie materiałów pozostałych z produkcji w firmie-matce i stworzenie mniejszych, oryginalnych mebli.

I jak to się wszystko potoczyło? Powstał flagowy mebel Ragaby – stolik UFO, bezkompromisowy mebel z charakterem, który ustanowił całą estetykę firmy.

RAGABA_UFO-stoliki-kawowe-okrągłe-590x393

Ragaba
Stoliki UFO dopasuje idealnie do swoich potrzeb: sam możesz wybrać kolor, wysokość, średnicę oraz kształt (okrągły czy kwadratowy, wariant Sqaure) mebla!

Ragaba

Ragaba
Oto stolik z niespodzianką. Może służyć jako konsolka lub jako naprawdę dostojna, skromna toaletka. Jak to u Ragaby, wybór tylko wśród subtelnych, pastelowych kolorów to oczywistość.

Jednym z wielkich atutów jest swoboda, z jaką klient może wybierać wśród kolekcji Ragaby. Zawsze dany jest model, Ty zaś możesz zdecydować o kolorze (wybierając z pastelowej palety barw), często możesz wybrać również wysokość czy średnicę mebla, dzięki temu Ragaba nazywa swoje meble „spersonalizowanymi”.

Zajrzyj do specjalnego wyboru mebli Ragaba naszej Łowczyni stylu Gretki i wybieraj, ile dusza dobrego polskiego designu zapragnie!

Comments

comments

Leave A Reply

Navigate