Prague Design Week: lokalny design i tajniki twórczego procesu.

W centrum Pragi, w bliskości najbardziej popularnego praskiego Rynku Staromiejskiego (Staroměstské náměstí) w czteropiętrowym Domu Franza Kafki na tydzień rozgościły się targi Prague Design Week. Wielu polskich majówkowiczów odwiedziło wystawę i zachwycało się wyjątkowym, czeskim designem oraz projektami z całego świata.

Co odróżnia Prague Design Week od innych tego typu wydarzeń? Tu nacisk pada przede wszystkim na twórczy proces i to, jak powstają te wszystkie przepiękne, pomysłowe rzeczy. Artyści, projektanci i designerzy odkrywają swój warsztat i uchylają rąbka tajemnicy, jak powstają te wszystkie designerskie cuda! Można było zobaczyć szkice, kolejne fazy różnych projektów i zachodzące w nich zmiany, wykorzystane materiały, modele 3D. Wystawcy z pasją opowiadali o swej pracy i zarażali miłością do nieograniczonej wyobraźni i twórczości.

deelive
Autorka zdjęć: Barbora Votavová
Vobouch
Studio Vobouch łączy tradycyjną porcelanę z nietradycyjnymi materiałami.
Lípa
Naturalne inspiracje w wydaniu marki Lípa.

Ekspozycja w tym roku przeniosła się również częściowo „w teren”. W przeszklonym pawilonie City Modulu można było zobaczyć prace studentów designu i projektowania przemysłowego.

Prague Design Week

Lípa

Lípa

Na targach przedstawiła się również Linda Vrňáková, autorka masującego fotela i huśtawki w jednym Swingy, który możesz aktualnie nabyć na naszej stronie! Na targach przedstawiła również nowość – wyjątkowy bujany szezlong Lefkada.

Linda Vrňáková

liv design

Swingy
Fotel i huśtawka w jednym Swingy na żywo!

deelive

deelive

La femme mimi

3D tisk
Druk 3D  w akcji!

Hormen

Ninasilla a yana

Comments

comments

Leave A Reply

Navigate