Eleganckie psiaki o wielkich sercach

To dla nas naprawdę ważny dzień! Dziś wyjątkowo nie będziemy mówić o pięknych wnętrzach, ale o pięknych ideach. Mamy zaszczyt przedstawić Wam naszych czworonożnych Bonami przyjaciół, czyli psiaki o wielkich sercach. Każdy z nich przybył do naszego biura wraz ze swoim właścicielem w naprawdę wyjątkowej sprawie. Jakiej? Aby pomagać swoim czworonożnym kolegom, którzy mieli odrobinę mniej szczęścia i nie trafili na kochających ludzi i prawdziwy dom. Psiaki Bonami ubrały się w piękne muszki, a następnie stanęły przed obiektywami aparatu i kamerami. I powiedzmy sobie szczerze: zadały szyku! A wszystko dlatego, że każda muszka sprzedana w naszej specjalnej kampanii, to szansa na lepszą przyszłość dla wielu czworonogów. Aż 30% ich wartości zostanie przekazane na rzecz Stowarzyszenia EKOSTRAŻ.

Historia muszek Funky Dog Bow Ties

Zacznijmy od przedstawienia Katki, czyli autorki uroczych psich muszek. Katka pochodzi ze Słowacji, a aktualnie mieszka w czeskiej Pradze. Jej psi klienci pochodzą jednak z różnych krajów całego świata! Skąd wziął się pomysł na tworzenie psich muszek, jak je nosić i jak przy ich pomocy pomóc innym zwierzakom? O tym przeczytacie w krótkiej rozmowie z projektantką.

Jak narodził się pomysł na stworzenie wyjątkowych muszek dla zwierzaków?

„Kilka lat temu zobaczyłam na ulicy psiaka w podobnej, eleganckiej muszce i ten pomysł spodobał mi się już od pierwszej chwili. Piesek dzięki muszce był jeszcze bardziej uroczy i wyglądał w niej całkowicie naturalnie, w ogóle nie przeszkadzała w poruszaniu się. Później szukałam muszek dla psów zarówno w Internecie, jak i w zwykłych sklepach, nie udało mi się jednak niczego znaleźć i wtedy postanowiłam uszyć jedną na próbę. Stworzyłam dodatek, który zachwycił wszystkich wokół, zaczęłam więc szyć i projektować kolejne.” – wspomina Katka.

„Z biegiem czasu moje muszki stawały się coraz bardziej wygodne i oryginalne. Teraz szyję je z materiału, który można wrzucić do pralki bez obaw o to, że ozdoba straci swój pierwotny kształt. Muchy zapinają się na rzep, który łatwo przyczepić do każdej obroży. Dostępne są 4 różne rozmiary, dzięki czemu mogą je nosić zarówno małe, jak i duże czworonogi. Chciałabym też przy okazji powiedzieć, że muchy doskonale wyglądają nie tylko na pieskach – mogą je nosić także inne domowe zwierzaki.” dodaje.

Funky Dog Bow Ties
Ciapka wydawała się być sesją zdjęciową odrobinę znudzona… | Foto: Bonami

Jak wyglądają Twoje muszki i kiedy sprawdzają się najlepiej?

„Każdego dnia! To takie maleństwo, które nie przeszkadza zwierzakowi, a sprawia, że wygląda on naprawdę wyjątkowo! Dzięki muszkom pies i jego właściciel mogą dopasować się strojem, co wygląda naprawdę zjawiskowo” – śmieje się.

„W każdym roku tworzę ok. 4-5 nowych kolekcji, które różnią się kolorami i wzorami materiałów, dzięki czemu można wybierać pomiędzy klasycznymi, eleganckimi wzorami, a tymi bardziej zwariowanymi i zdobnymi. Tworzę również muszki na specjalne zamówienie!”

Jakim sposobem muchy pomagają potrzebującym zwierzakom?

„Za każdą sprzedaną przeze mnie muszkę, niezależnie od wielkości i wzoru 30% jej wartości trafia do schroniska, z którym aktualnie współpracuję. Już od samego początku wiedziałam, że chcę swój pomysł budować na dobrej idei, chciałam, aby moja praca miała głębsze znaczenie. Docelowo chciałabym, żeby moje produkty już na pierwszy rzut oka kojarzyły się ludziom z pomocą zwierzętom.” – mówi Katka.

Funky Dog Bow Ties
Luna to modelka idealna! Podczas sesji czuła się jak ryba w wodzie, co widać na zdjęciu | Foto: Bonami

Poznajcie historię Muchy

To czysty przypadek, ale psiak o którym chcemy Wam dziś opowiedzieć, ma na imię właśnie… Mucha. Także macie przed sobą Muchę w muszce.

Mucha już od 4 lat jest najlepszym, czworonożnym przyjacielem naszej koleżanki Joasi. Została przygarnięta ze schroniska na Dolnym Śląsku, po tym jak Asia zobaczyła jej zdjęcie i krótki opis na jednym z portali społecznościowych. Nie ma się czemu dziwić, Muszka bowiem podbija serca wszystkich w zaledwie kilka sekund. Kiedy pojawia się w naszym biurze, naprawdę ciężko skupić się na pracy, ponieważ temu psiakowi po prostu chce się poświecić całą swoją uwagę.

Mucha ma w tym momencie prawdopodobnie około 9 lat i za sobą sporo złych doświadczeń, o których ciężko jest mówić nawet jej właścicielce. Kiedy została zabrana do swojego aktualnego domu, chwilę trwało, zanim przyzwyczaiła się do nowej sytuacji i zaczęła ufać ludziom. Początkowo nie mogła zostawać sama i cierpiała na tak zwany „lęk separacyjny”. Joasia powoli przyzwyczajała ją do normalnego funkcjonowania, stosując sprawdzone metody polecane przez psich psychologów, takie jak zostawianie włączonego radia czy ubrania właściciela, które stwarzało poczucie bliskości.

My poznaliśmy Muchę jako spokojną i pełną uroku suczkę, pełną psiej ufności. Jednak takie historie jak ta po raz kolejny udowadniają, jak ważna jest nasza uwaga i pomoc tym zwierzakom, które jej najbardziej potrzebują.

muszka
Mucha to urocza suczka, która uwielbia smakołyki i oczywiście tych, którzy ją nimi karmią. Na zdjęciu z właścicielką Joasią. | Foto: Bonami

Komu chcemy pomagać dzięki sprzedaży muszek?

30% dochodu z każdej muszki zdecydowaliśmy się przekazać na rzecz Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt EKOSTRAŻ z Wrocławia, które zajmuje się pomocą zwierzętom bezdomnym i żyjącym na wolności. EKOSTRAŻ to wykwalifikowani specjaliści zarówno z dziedziny weterynarii, jak i prawa, którzy nie tylko chronią zwierzęta przed krzywdą, ale także reprezentują ich prawa przed organami administracji samorządowej i publicznej, organami ścigania oraz wymiarem sprawiedliwości. W Stowarzyszeniu na stałe pracuje 17 osób, którym na sercu leży los zwierzaków, oraz pomaga kilkadziesiąt wolontariuszy. Najbardziej poruszył nas fakt, że żaden z pracowników EKOSTRAŻY nie pobiera wynagrodzenia za swoje czynności, wszyscy oni poświęcają swój wolny czas i dzielą się swoją wiedzą kierowani jedynie miłością do czworonogów. Wniosek jest jeden – takim ludziom po prostu trzeba pomagać.

Funky Dog Bow Ties
Shari to prawdziwa dama z doskonałymi manierami | Foto: Bonami
Funky Dog Bow Ties
Anetka to elegantka, która pokochała nową ozdobę od pierwszego założenia | Foto: Bonami
Funky Dog Bow Ties
Frenkie wybrała różową muszkę, która doskonale podkreśla jej urodę | Foto: Bonami
Funky Dog Bow Ties
Bono jako jedyny przedstawiciel płci męskiej na wszelki wypadek pozostał na stole, aby nie doszło do nieprzewidzianych sytuacji :) | Foto: Bonami

Comments

comments

Leave A Reply

Navigate