Drugie życie rękawiczki, czyli jak zostać rozkoszną wiewiórką

Żywot rękawiczki nie należy do najłatwiejszych. Wystarczy, że twój kolega zgubi się gdzieś w drodze do szkoły lub pracy, i już jesteś bez pary! Dla rękawiczki oznacza to o wiele więcej, niż tylko utrata drugiej połówki – to niechybny znak, że niedługo sama wyląduje w koszu na śmieci. Na szczęście mamy pomysł, jak temu zaradzić: rękawiczka może zamienić się w rozkoszną wiewiórkę!

9
Źródło obrazków i instrukcji: Blog Etsy

Żeby dać rękawiczce drugie życie, potrzebujesz:

  • rękawiczki (najlepiej brązowej, choć z czarnej możesz zrobić skunksa lub borsuka)
  • wypełnienia (w tej roli dobrze sprawdzi się wnętrze niepotrzebnej poduszki)
  • nożyczek i markera do tkanin
  • dwóch wyciorów do fajki (jeden przetnij na pół)
  • koralika
  • nitki do szycia i grubszej (np. muliny) do wyszywania

1

Przekręć rękawiczkę na lewą stronę i nakreśl na niej wykroje tak, jak na obrazku. W ten sposób przyszła wiewiórka zyska poszczególne części ciała. Ostrożnie potnij rękawiczkę po liniach i zepnij obie strony szpilkami. Następnie zszyj je ze sobą mniej więcej tak, jak wskazują przerywane linie na obrazku,  przy pomocy nitki w kolorze rękawiczki.

5

Kiedy wszystko będzie gotowe, przewróć robótkę na prawą stronę. Do ogona i nóżek wiewiórki włóż zagięte wyciory do fajki, a następnie wypchaj wypełniaczem wszystkie części ciała oprócz uszek. Później zszyj wszystkie części ciała możliwie płaskim ściegiem – staraj się nadmiernie nie napinać nitki.

11

Teraz kolej na głowę – złóż ją w tej kolejności: najpierw lewa strona do środka, później prawa, następnie dolna część, a na końcu – góra. Zszyj dobrze. Uszka uformuj w kształt malutkich płatków i przyszyj z tyłu głowy, tak, jak na obrazku. 7

Jeśli chcesz, możesz naszyć pręgi na ogonie wiewiórki. A teraz najważniejsze: akt stworzenia. Zszyj ze sobą wszystkie części wiewiórki (zgodnie z obrazkiem i anatomiczną intuicją). Kropką nad i będzie narysowanie oczek markerem i przyszycie koralika w charakterze nosa.

8

Spodobało Ci się tworzenie pluszaków? Mamy jeszcze kilka propozycji:

beast-pillow3
Źródło: Debivanzyl

 

786953f00cffd721915e211464b4bbb8
Źródło: po lewej JessQuinnSmallArt, po prawej Buro
2edd468344073f06ec3d569e34d62d281
Źródło: po lewej We Lived Happily Ever After, po prawej Indie-ish
271193be2075e14d9efd712a89195d05
Źródło: po lewej Bliss, po prawej The Guardian
24d554f2d87e853debb9d2bf7f22a6b6
Źródło: IzTkaniRukami

 

 

Comments

comments

Leave A Reply

Navigate