Sophistic by Veronika ekskluzywnie na Bonami

Moda tworzona z myślą o każdej kobiecie. Nie sposób ulec urokowi pięknych rzeczy zaprojektowanych przez Veronikę Štěrbovą. Od początku chcieliśmy wiedzieć więcej o niezwykłej kolekcji Sophistic by Veronika, która podkreśla kobiecość, a jednocześnie jest bardzo praktyczna. Poprosiliśmy o rozmowę projektantkę, aby opowiedziała nam coś więcej o nowej kolekcji i swojej codziennej pracy.

Sophistic by Veronika
Veronika na stole krawieckim. Tam szyje, projektuje, to serce całej pracowni! :)

Kiedy powstał pomysł na stworzenie własnej marki odzieżowej?
Już od dziecka chciałam być projektantką mody. Uwielbiałam rysować, szyłam ubranka dla moich lalek, to było moim najwiekszym marzeniem!

ruky
Szycie nowej kolekcji to głównie cierpliwość i precyzyjna praca.

Dla kogo dedykowana jest marka Sophistic?
Dla wszystkich kobiet, które nie chcą na co dzień rezygnować ze swojej kobiecości. Dla tych, które lubią nosić sukienki, są eleganckie, a równocześnie nie chcą aby ubranie przeszkadzało im w codziennych czynnościach.

Co może być inspiracją przy tworzeniu nowej kolekcji?
Ispiracje znajduję  wszędzie! To życie, muzyka, obrazy…wystarczy rozejrzeć się i zacząć patrzeć na świat!

Jak długo trwa przygotowanie nowego ubrania?
Pomysł na nową sukienkę, płaszcz lub na jakąkolwiek inną część ubrania rodzi się w głowie bardzo szybko… potem następuje proces realizacji projektu, ten jest najtrudniejszy, czasem trwa kilka dni.

Jak wygląda Twój dzień w pracy?
Poranek to dobry czas na przeczytanie maili i tradycyjnej korespondencji. Do południa praca w atelier nabiera rozpędu. Po południu i wieczorem mam czas zarezerwowany specjalnie dla moich klientek. A wieczorem, gdy miasto kładzie się spać, jest idealny czas na kreatywną pracę.

nová kolaz
Poranne czytanie wiadomości.

Jak wygląda fotografowanie kolekcji? Czy zdażają się jakieś problemy podczas sesji?
Przez 6 lat istnienia Sophistic mamy już sprawdzony zespół ludzi. Mamy swojego fotografa, ulubione makijażystki i sprawdzone modelki, dzięki czemu nie musimy martwić się o przebieg sesji. Działamy według zasady: grunt to dobry koncept, opisanie całego pomysłu w detalach. Wszystko trzeba wcześniej ustalić z fotografem i makijażystką, jeszcze przez sesją. Bardzo ważne jest wybranie modelki, która najlepiej zaprezentuje naszą kolekcję. No i kluczem do wszystkiego jest dobra atmosfera, ułatwia nam wszystkim pracę. :)

Urządzanie atelier było trudnym zadaniem? Jaki styl wnętrzarski lubisz najbardziej?
Atelier składa się z dwóch pomieszczeń, butiku i pracowni. W butiku mamy meble na miarę, pomalowane na biało. Uwielbiam czyste delikatne linie. Kolorów wnętrzu dodają ubrania, które zmieniają się regularnie. Więc każda nowa kolekcja sprawia, że butik wygląda zupelnie inaczej. Pracownia? Tam dominuje stół krawiecki, na którym wykonuję 90% czynności. Oczywiście na nim kroję i szyję. Często na nim siedzę, kiedy wymyślam nową kolekcję. 

asfdgbvsdf
Butik jest bardzo minimalistyczny, wisienkami na torcie są kolorowe ubrania, to one zdobią to wnętrze!

Fot: Veronika Štěrbová

Comments

comments

Leave A Reply

Navigate