Współczesna klasyka okiem projektantki wnętrz

Ostatni dzień Metamorfoz na Bonami poświęcamy stylowi klasycznemu. Jego podstawę stanowią naturalne materiały i proste schematy kolorystyczne, nie musisz się jednak obawiać nudy. O tym, jak jej uniknąć, opowiada projektantka wnętrz Zuzanna Bernasowska. „W stylu klasycznym możesz wykorzystać kolory i okazałe kształty jako dominantę, która doda wnętrzu dynamiki. Możesz też zdecydować się na różnorodne tekstury i rodzaje powierzchni.”

bb4cfbabc87f1b1871664c3a5415a58b
Źródło zdjęcia: Pinterest

„Oprócz wykorzystania naturalnych materiałów, w klasycznych wnętrzach dobrze sprawdza się połączenie różnych rodzajów powierzchni: nieco bardziej rustykalne drewno, metal, betonowa wylewka, szklane mozaiki, panele ścienne czy ceglana okładzina.” – wyjaśnia Zuzanna.

Źródło zdjęcia: Pinterest
Źródło zdjęcia: Pinterest

„Jeśli chodzi o tkaniny, wykorzystaj jedwab, futra i grube wełniane sploty, wszystko w jednym kolorze bądź jego odcieniach. Kolorystycznie staraj się trzymać szarości, brązu, antracytu, bieli, oliwkowej zieleni czy koloru mchu.” – dodaje.

Źródło zdjęcia: Pinterest
Źródło zdjęcia: Pinterest

 

collage_ppovle
1. Pościel Ultimo Walnut, 140×200 cm, 2. Pościel i prześcieradło US Polo Ranforce 200×220 cm, niebieski, czarny, 3. Pościel i prześcieradło US Polo Ranforce 200×220 cm, szary, biały, 4. Pościel Knitted Stripe, 135×200 cm

Do stylu klasycznego doskonale pasują metalowe lampy w stylu retro i lustra nawiązujące wyglądem do fabrycznych okien. Im bardziej efektownie pokryte patyną, tym lepiej.

Domowe biuro – klasyka w każdym calu

„Domowe biuro bywa swoistą wizytówką właściciela. Często z zainteresowaniem patrzę, jak urządzają swoje miejsca pracy osoby, dla których tworzę swoje projekty. Ich biurko i jego otoczenie wiele mówią zarówno o charakterze ich pracy, jak i sposobie myślenia” – opowiada Zuzanna.

Prawa konta lewa, czyli półkule mózgowe przy biurku

„Osoby wykonujące bardziej kreatywne zawody, korzystające z zasobów swojej prawej półkuli mózgowej, często potrzebują tablicy bądź innego miejsca, na którym mogą umieścić zdjęcia, wykresy, rysunki czy zapiski. Krótko mówiąc – chaos twórczy na wysokości wzroku. Doskonale to rozumiem, przydaje się to zwłaszcza przy poszukiwaniu inspiracji. Duże biurko i wygodne krzesło to podstawa” – mówi Zuzanna.

product-293615-stul-multi-white-160x90x77-cm
Źródło zdjęcia: Bonami

„Osobom pracujących z liczbami i słowami, absorbującym raczej lewą półkulę, polecam postawienie biurka naprzeciwko okna, z widokiem na krajobraz. Takie ustawienie pomoże się skupić, a dzięki zorganizowanej przestrzeni wokół i stonowanej kolorystyce wszystko będzie łatwe do znalezienia i czytelne na pierwszy rzut oka” – radzi Zuzanna Bernasowska.

Wisienka na torcie

product-167023-andy-warhol-cambell-polevka
„Ten wyrazisty, pop-artowy element złamie stonowaną kolorystykę wnętrza i pomoże je ożywić.” Reprodukcję obrazu Andy’ego Warhola znajdziesz tutaj, a innych słynnych malarzy – w naszej aktualnej kampanii

Comments

comments

Leave A Reply

Navigate