Designer radzi: styl rustykalny w wielkim mieście

W tym tygodniu środowe kampanie Bonami poświęcone są meblom i dodatkom w stylu rustykalnym. Jak je ze sobą połączyć? Postanowiliśmy porozmawiać z posiadającą ponad dziesięcioletnie doświadczenie zawodowe projektantką wnętrz Denisą Bartosz, która udzieliła nam kilku cennych rad na ten temat.

b3bffa485b8777ae42eb0d5a87b7747a
„Wystarczy jeden umiejętnie postarzony mebel, a w całym pomieszczeniu zapanuje atmosfera starych, dobrych czasów.” – Denisa Bartosz; Źródło zdjęcia: Pinterest

Styl rustykalny wyróżnia przede wszystkim zastosowanie materiałów naturalnych: drewna, wikliny czy cegły. Wielu z nas ten styl kojarzy się przede wszystkim z meblami pokrytymi patyną, ale tutaj musimy być ostrożni: „Meble z patyną będą na pewno świetną decyzją, ale we wszystkim należy zachować umiar. Dlatego wystarczy jedna efektownie postarzana szafka czy półka, która pięknie wyróżni się na tle pozostałych mebli” – radzi Denisa Bartosz.

Kochajmy starocie, ale nie zapominajmy o nowoczesnych elementach

Postarzone dekoracje i meble będą efektownie wyglądać w każdym pomieszczeniu, jednak pamiętaj również o ich funkcjonalności.  „Do dekoracji kuchni wykorzystaj praktyczne elementy. Jeśli marzysz o tym, żeby Twoje ściany zdobiły stare formy do ciasta lub garnki, droga wolna, osobiście jednak radzę zainwestować w nowe repliki. Stanowią nie tylko dekorację, ale i praktyczne wyposażenie kuchni” – radzi Denisa. „Na otwarte półki postaw te rzeczy, których często używasz. Dzięki temu nie będzie się na nich zbierał kurz.”

Źródło zdjęcia: Pinterest
Źródło zdjęcia: Pinterest
fotooooooooooo
„Bez obaw łącz stare z nowym.” Źródło zdjęcia: Pinterest

„Jeśli kochasz starocie, daj im drugą szansę. Pęknięty imbryk może się świetnie sprawdzić jako doniczka.” – radzi Denisa. „Nie bój się łączyć starych mebli i dodatków z nowoczesnymi elementami. Efekt może być zaskakujący, a Ty odkryjesz dzięki temu swój własny styl.”

Rustykalnie w wielkim mieście

Jeśli mieszkasz w mieście, a o wyśnionym małym białym domku możesz póki co jedynie pomarzyć, nie rezygnuj ze stylu rustykalnego. „Drewniana podłoga i ściany obłożone cegłą lub drewnem to dobra podstawa dla każdego wnętrza w tym stylu, nawet jeśli jest to mieszkanie w bloku.”

"Cegła na ścianach i masywne drewniane elementy pomogą stworzyć rustykalną atmosferę nawet w niewielkim mieszkaniu." Źródło zdjęća: Pinterest
„Cegła na ścianach i masywne drewniane elementy pomogą stworzyć rustykalną atmosferę nawet w niewielkim mieszkaniu.” Źródło zdjęć: Pinterest

„Rustykalną podstawę podkreślisz meblami i dodatkami w naturalnych kolorach. Uroku doda wnętrzu również nieodzowna patyna.” – dodaje Denisa.

1.
1. Poduszka Beige Print, 45×45 cm, 2. Szafka na klucze Key Memo, 3. Półka ścienna House Greige, 30×36 cm, 4. Lampion Hurric, 60 cm; wszystkie te produkty znajdziesz w tej kampanii na Bonami

Nie zapomnij również o dopasowanych tekstyliach w kwiatowe motywy, kratkę lub paski. „Wybierz najwyżej trzy kolory i unikaj dodawania kolejnych. Dzięki temu Twój dom będzie wyglądał elegancko i porządnie.” – podsumowała Denisa Bartosz.

product-252585-povleceni-camomilla-grey-200x200-cm
Pościel Camomilla Grey 140 x 200 cm znajdziesz tutaj na Bonami
product-252597-povleceni-firenze-red-140x200-cm
Pościel Firenze Red 140 x 200 cm znajdziesz tutaj na Bonami

 

Comments

comments

Leave A Reply

Navigate