Świąteczny salon trochę inaczej

Salon (zwany również przez wielu Polaków dużym pokojem) to centralny punkt każdego mieszkania. Nieważne, czy ten pokój rzeczywiście jest duży, czy mały, czy służy nam raczej do relaksu na kanapie z pilotem w ręku, czy raczej do spędzania czasu z przyjaciółmi, jako „rynek domu” zasługuje, by poświęcić mu szczególną uwagę. Naszą metamorfozę zaczęliśmy od wyboru spójnej palety barw, które wyznaczyły nam kierunek wyboru wyrazistych poduszek i nastrojowych dekoracji. To właśnie ciepłe kolory tworzą atmosferę przytulności tak poszukiwaną w Święta. Zobaczcie jak urządzić salon na Gwiazdkę bez użycia wszechobecnych lampek i Mikołajów.

farebmná paleta
Paleta barw, którą inspirowaliśmy się przy wystroju salonu.

1. Stonowana sofa + odważne poduszki

Poduszek lepiej, jak jest więcej. Każdy architekt wnętrz Ci powie, że kolorowe poduszki to najlepszy sposób na uwicie ciepłego gniazdka. W Święta ta zasada obowiązuje ze zdwojoną siłą. Nie bój się sięgnąć po błyszczącą poszewkę, lub jaśka o dłuższym włosiu. Taka egzotyczna rodzinka rozgości się na w Twoim salonie jak w domu, ale na pewno nie zechcesz, żeby odjechali już do siebie. Kiczowatości bać się nie musisz – styl sofy przytłumi ekstrawagancję poduszek.

vankuse_edited
Baw się pełnymi kolorami, odblaskami i ciekawymi strukturami. Foto: Bartosz Świerszczek
collage_pillows
1. Poduszka Shiny 2. Poduszka Pom Pom 3. Poduszka Burundi

2. Stolik kawowy + mniejsze dekoracje

Stolik kawowy do doskonałe dopełnienie rozległej kanapy. Na Święta zacznij od… uporządkowania go z gazet, papierów i innych bibelotów, które nazbierały się na nim przez cały rok. Zacznij jego przystrojenie zupełnie od początku. Najlepiej, oczywiście, trzymać się wybranej wcześniej palety barw. Złote i srebrne odblaski dodadzą mu podniosłej, świątecznej atmosfery a czerwone dekoracje zapewnią odpowiednią energię. Wypróbuj też szklane, przezroczyste dekoracje – nasyp do nich łakoci dodając stolikowi interesującej szczegółowości.

dekorácie
Po udekorowaniu stołu zaserwuj domownikom herbatę w czajniku i spędźcie parę chwil razem. Tak po prostu! Foto: Bartosz Świerszczek
collage_dekorácie
1. Świeczka LED 2. Wieniec Dakls 3. Świeczka LED Vorsteen

3. Klasyczny fotel + koń na biegunach
Fotel będzie w naszej aranżacji kolejnym elementem tonującym. Przyprószymy go małymi dodatkami w podobnym stylu, które dodadzą mu dowcipu i, zarazem, przytulności.

Na pierwszy rzut pójdą plecione pufy. Posłużą jako podnóżek przy posiedzeniu w fotelu, albo jako siedzenie dla gości na podwieczorku. Pufy zawsze wypadają młodzieńczo i dodają wnętrzu świeżości. Jeśli ten kierunek Ci się podoba, możesz pójść jeszcze krok dalej i sięgnąć po klasycznego konika na biegunach. Ten biały rumak stratuje resztki nudy w Twoim salonie! A Ty zarżysz ze szczęścia podziwiając efekt końcowy :)

koník edited
Pufy i konik na biegunach jako kropka nad „i”. Foto: Bartosz Świerszczek
collage_obyvacka
1. Owcza skóra Sheep 2. Piaskowy puf ZicZac 3. Konik bujany Maison

Comments

comments

2 komentarze

  1. Zawsze wiedziałam, że połączenie fioletu z czerwienią to piękne zestawienie :) Pięknie!

    • To połączenie wspaniale wprowadza świąteczny nastrój, ale żeby nie przesadzić warto przytłumić je jakąś neutralną barwą :) Pozdrawiamy!

Leave A Reply

Navigate