Świąteczny stół i świąteczny konkurs!

Święta nadchodzą wielkimi krokami i pozostało już niewiele czasu na przygotowania! Oczywiście wielkie gotowanie rozpocznie się dopiero przed Wigilią, ale trzeba przygotować również odpowiednią atmosferę w mieszkaniu oraz zaplanować jak będzie wyglądać świąteczny stół.

Dziś przedstawimy wam kilka pomysłów na ozdobienie stołu – po lewej stronie te bardziej klasyczne, po prawej trochę bardziej nowoczesne. A na koniec artykułu czeka na Ciebie świąteczny konkurs!

Aranżacja
Czerwony, biały, złoty i zielony to kolory świąt. Mimo wszystko ich połączenie może być naprawdę bardzo odmienne. Przedstawiamy dwie aranżacje salonu w odmiennych stylach. Pierwsza jest bardzo tradycyjna i elegancka, dzięki połączeniu bordowego koloru, intensywnie zielonych dekoracji i pięknego szkła. Druga, również bardzo elegancka, sprawia wrażenie bardziej nowoczesnej, dzięki genialnemu pomysłowi zwisających bombek.

stół
Źródło: Pinterest

Zastawa 
Każdy z nas co roku zastanawia się, jak ozdobić swój stół, by wyglądał oryginalnie. Na pierwszym zdjęciu widać prosty i ciekawy pomysł na umieszczenie na talerzach małych pudełeczek, do których możesz schować np. pierniczki dla każdego z gości. Nam do gustu przypadł również drugi pomysł, na ułożenie talerzy na drewnianych podkładkach. Prawda, że prezentuje się to bardzo oryginalnie?

zastawa
Źródło: Pinterest

Dekoracje 
Klasyczne szklane dodatki i srebrne elementy sprawiają, że pierwsza aranżacja jest bardzo reprezentacyjna. Wystarczy dodać dwie świeczki i elegancja na stole gwarantowana. Drugi pomysł jest bardziej pracochłonny, ale prezentuje się niesamowicie!

aranżacja stołu
Źródło: Pinterest

Świeczki 
Na każdym stole podczas wigilijnej wieczerzy nie może zabraknąć świeczek! Możesz po prostu ustawić je na ozdobnej paterze i udekorować żurawiną, jemiołą czy różą albo stworzyć niesamowitą pływającą ozdobę! Wystarczy, że do wazonika (możesz również wykorzystać kieliszki lub słoiki) nalejesz wody, do środka wrzucisz kilka świątecznych roślin, a na górę położysz zwykłą świeczkę typu tealight i oryginalna dekoracja gotowa!

candle
Źródło: Pinterest

Serwetki i dekoracja talerzy
Serwetka to przy każdym dłuższym posiłku niezastąpiony towarzysz! Który sposób ich ułożenia podoba Ci się bardziej? Może stać się nie tylko praktycznym dodatkiem, ale również piękną dekoracją!

serwetka
Źródło: Pinterest

Krzesła 
Czy w waszych domach istnieje tradycja ozdabiania krzeseł? Jeśli nie, czas to zmienić! Mamy dla was dwa piękne pomysły na wykonanie takich dekoracji. Pierwsza z nich, bardziej tradycyjna, wymaga jedynie przewiązania czerwonej wstążki i umocowania na niej szyszki i naturalnego zielonego elementu. Druga jest bardziej ekstrawagancka, ale również dosyć prosta w wykonaniu. Wystarczy wyciąć z kartonu elementy w kształcie skrzydeł a następnie przylepić do nich białe piórka (możesz również wykorzystać w tym celu watę).

chair
Źródło: Pinterest

Sztućce 
Wystarczy złota wstążka zawiązana w kokardę, by Twoje sztućce prezentowały się naprawdę wyjątkowo! Jeśli poszukujesz bardziej oryginalnych rozwiązań, możesz kupić (lub oczywiście zrobić na drutach, jeśli jeszcze wystarczy czasu) małe świąteczne skarpetki i do nich włożyć sztućce. Zachwyt gości gwarantowany w obu przypadkach!

sztućce
Źródło: Pinterest

CZAS NA KONKURS!

Jeśli chcesz otrzymać od nas świąteczny prezent, wystarczy odpowiedzieć na jedno proste pytanie i piękna patera Villa d’Este lub forma Nordic Ware mogą być Twoje!

Nagrodę wygra 12 i 99 z kolei osoba, która poprawnie odpowie na pytanie konkursowe.

Uwaga! Konkurs trwa do niedzieli, 13. grudnia do godziny 24.00. Aby wziąć udział w świątecznym konkursie należy mieć założone konto na naszej stronie.

 

Comments

comments

1 Comment

  1. Witam,
    mam pytanie , gdzie jest pytanie do konkursu ?
    pozdrawiam

Leave A Reply

Navigate