Wnętrze tygodnia, czyli jak mieszka Iwa.

Uwielbia skandynawski styl, przestrzeń, nieskazitelność i nietypowe materiały. Marzy o wbudowanej biblioteczce i szklarni w ogrodzie, a przy aranżowaniu swojego mieszkania kieruje się prostym hasłem, że „Twój dom musi się podobać przede wszystkim Tobie, a nie Twoim gościom”. Nie da się ukryć, że nasza Łowczyni Stylu Iwa umie wybierać piękne przedmioty i zna się na designie. Ponad rok temu skończyła remont i rozbudowę domu, które były przeprowadzone według jej pomysłu pod nadzorem biura architektonicznego, natomiast sam wystrój jest już wyłączną zasługą Iwy i jej partnera. Teraz masz niepowtarzalną możliwość zajrzeć do ich domu i zaczerpnąć inspiracji. Przekonaj się, jak produkty z Bonami prezentują się w tym wnętrzu, jak ciekawie można je ze sobą łączyć oraz jak oryginalnego nadają mu charakteru.

Wnętrze Waszego domu jest bardzo harmonijne i spójne. Czy od początku mieliście swoją wizję tego, jak powinno wyglądać?

Nie, nie, wręcz odwrotnie! Zdecydowaliśmy się nie aranżować wszystkiego od razu, ale krok po kroku. Czasem nawet teraz zdarza mi się zamyślić nad tym, co jeszcze można by tam zmienić. Wraz z partnerem staramy się wybierać piękne rzeczy, które jednak nie znudzą się szybko. Metalowy żyrandol Zuiver, który mamy w salonie, to był oczywisty wybór. Ma pół metra średnicy i stał się dominującym dodatkiem w tym pomieszczeniu i zawsze przykuwa uwagę jako pierwszy. Inne metalowe dodatki, jak wazony stojące na rogu szafki, są rodzajem dopełnienia, a wszystko razem tworzy harmoniczną całość. Szczerze mówiąc, chciałabym żeby to pomieszczenie było bardziej przytulne, dlatego zastanawiam się nad dywanem lub obrazem naszego kolegi Stanislava Müllera.

 

IMG_9261
Lampa Zuiver,  Źródło: archiwum Iwy
IMG_9262
Na ścianie znajdują się panele bambusowe Moonscape od 3DWalldecor Żródło: archiwum Iwy
IMG_9276
Palmowa donica Burned, wazony Ivan Silver 30 cm i 40 cm Żródło: archiwum Iwy
IMG_9292
Świeczka Vascolari,  poduszki Gate Grey od Södahl Żródło: archiwum Iwy

Które pomieszczenie w swoim domu lubisz najbardziej?

Od zawsze moim marzeniem była nowa jadalnia i chyba dlatego teraz własnie to miejsce lubię najbardziej. Przed rozbudować mieliśmy stół w przejściu, co było bardzo niepraktyczne, również ze względu na sporą odległość od kuchni. W naszej nowej jadalni jestem po prostu  zakochana. Biała podłoga jest co prawda trochę niepraktyczna, ponieważ mamy małego psa, ale sprawiła, że pomieszczenie jest jasne i optycznie większe. Tapety Lavmi były wyborem oczywistym, uwielbiam tę markę. Wisienką na torcie stały się krzesła Vitra w różnych kolorach.

 

IMG_9264
Źródło: archiwum Iwy
IMG_9283
Tapeta Lounge od Lavmi, miska na owoce Origami Źródło: archiwum Iwy

Wnętrze jest bardzo przestronne, nie ma tu zbyt wiele dodatków. Skąd taki wybór?

Wraz z moim partnerem uwielbiamy skandynawski minimalizm, dlatego jeśli już wybieramy jakieś dodatki, musimy być pewni, że pasują idealnie do naszego wnętrza. Poza tym nie lubię wycierać kurzy (śmiech). Na przykład plakat Ros Shiers, który mamy w jadalni, to miłość od pierwszego wejrzenia, oboje mieliśmy wrażenie, jakby autorka wzorowała się na naszej Ebi.

 

Processed with VSCOcam with f2 preset
Źródło: archiwum Iwy
IMG_9286
Plakat Ziggy The Jack Russell 30×40 cm Źródło: archiwum Iwy

Otoczenie domu też projektowaliście sami? 

To, jak wygląda nasz dom z zewnątrz, jest zasługą studia architektonicznego, z którym współpracowaliśmy już wcześniej przy budowie garażu. Kiedy zobaczyliśmy projekt rozbudowy budynku, nie wahaliśmy się ani chwili. W związku z tym, że staramy się, aby nasz dom był jak najbardziej ekologiczny, zdecydowaliśmy się na fasadę z cembritu, która jest łatwa w utrzymaniu i ponadczasowa. Nasz dom jest ciekawy, my czujemy się w nim dobrze, zapewne dlatego, że jest odzwierciedleniem naszych osobowości. Myślę, że nie zmieniłabym w nim nic.

 

DSC_1181a_upravený-1
Widok na dom z ogrodu. Źródło: archiwum Iwy
DSC_1262
Połączenie czerni, bieli i francuskich okien nadaje pomieszczeniu interesującej dynamiczności. Źródło: archiwum Iwy
DSC_1247a_upravený-1
Źródło: archiwum Iwy

 

Comments

comments

Leave A Reply

Navigate