Po uszy zakochani w przyrodzie! Trend 2016

Ten trend… nigdy nie wychodzi z mody! Jego wariacje co roku zdobywają serce miłośników najlepszego designu. My nie mamy nic przeciwko, natura ma mnóstwo do zaoferowania, więc czerpanie inspiracji z jej dobrodziejstw może Tobie i Twoim wnętrzom przynieść jedynie pozytywne emocje. My jesteśmy po uszy (zakochani) w przyrodzie!

Naturalne materiały

Co decyduje o ich magicznej sile? Twoje zmysły! Dotknąć chropowatego, pachnącego lasem drewna, przejechać dłonią po lnianej czy wełnianej tkaninie… te wrażenia są wyjątkowe, w przeciwieństwie do surowości, jaką wprowadzają przedmioty z tworzyw sztucznych. „Naturalne materiały równie naturalnie się zmieniają i starzeją, z czasem stając się jeszcze piękniejszymi! Przeżywają swoje życie razem z właścicielem i tworzą wspólnie swoistą, czułą historię danego mieszkania”, mówi nasza łowczyni stylu Ewa, miłośniczka przyrody, zwracająca wielką uwagę na materiał, z którego są wykonane dekoracje.

W tym roku niekwestionowanym królem wśród materiałów jest drewno. Nie bój się różnych drewnianych kombinacji: orzech, akacja czy dąb – wystarczy poradzić się specjalisty, jak dbać o każdy typ drewna, a potem śmiało łączyć różne typy! We wnętrzach drewno potrzebuje czasem małych uzupełnień, na przykład szklanymi czy metalowymi dekoracjami i dodatkami, by nie tworzyć dusznej atmosfery „górskiego schroniska” i stworzyć bardziej współczesną, oryginalną aranżację.

toito architekti
Drewno to materiał bardzo rodzinny i czuły na punkcie wspomnień | Źródło: Biano, toito architekti

Życie w zgodzie z przyrodą

Zdrowy styl życia designerskim trendem roku? Przez lata trochę spowszedniał, stracił na wyrazistości, dla wielu stał się codziennością. I bum! Wybucha i przypomina się znów, chcąc trochę odświeżyć swoje oblicze i przekonać ostatnich nieprzekonanych, że warto. Bo naprawdę warto.

W kuchni? Tu znajdź miejsce dla naturalnych materiałów, które nie zawierają w sobie sztucznych składników, szkodliwych dla zdrowia. Królem jest tu bambus, który jest wytrzymały, lekki i ma właściwości antybakteryjne. Jest najszybciej rosnącą rośliną na świecie – wyrasta nawet trzy razy szybciej niż przeciętne drzewo. Dlatego używanie bambusowych produktów o wiele bardziej sprzyja środowisku naturalnemu! Propozycję kuchennych bambusowych cudów znajdziesz tu.

Bambum
Jeść zdrowo? Tylko jeśli otaczają Cię naturalne materiały! | Źródło: Bambum

W salonie? Dywany z naturalnych materiałów (np. wełna), ręcznie plecione pufy, drewniane stoliki i przede wszystkim meble. W życiu codziennym? Nawet biżuteria czy zegarki mogą zostać zmyślnie wykonane z naturalnych materiałów!

Mazzivo
Drewniane meble Mazzivo, które dobrze znasz z Bonami!

PS. I jeszcze ważna uwaga, dotycząca Twoich „naturalnych” zdolności: DIY (zrób-to-sam) dekoracje z tego, co przynosi natura, to również wielki hit, który bardzo łatwo wprowadzisz do swojego mieszkania!

Dżungla wzorów i kolorów

Natura to nie tylko materiały, ale również inspiracje wizualne. Dekoracje z roślinnymi czy zwierzęcymi motywami fascynują tak, jak oglądane w dzieciństwie atlasy przebogatej, różnorodnej, kolorowej fauny i flory całego świata.

Co się zaś tyczy palety kolorów, spójrz tylko na skalę kolorów ziemi! Stonowane i subtelne – działają uspokajająco na zmysły i są świetną bazą dla wszystkich innych pomysłów aranżacyjnych.

Pinterest

Nostalgiczna natura

Tęsknota za naturą jest sama w sobie ciekawym zjawiskiem. Wielkomiejski styl życia, który ostatnimi laty przejawiał się we wnętrzach surowymi, minimalistycznymi aranżacjami, nagle upomina się o trochę naturalnych, zwykłych, ciepłych ludzkich emocji. Trochę romantycznych, rustykalnych dodatków, tradycyjnych wzorów i soczystych połączeń kolorów wprowadzi naturę na salony!

Tradycyjne wzory
Tradycyjne wzory, soczyste kolory – wprowadź do wnętrza emocjonalne, osobiste elementy! | Źródło: Biano

„Wybór stylu aranżacji powinien być zgodny z prawdziwą naturą właściciela mieszkania. Jeśli ktoś wychował się na wsi lub po prostu kocha bliskość natury, jego dom powinien przybrać przytulne, naturalne rysy, dzięki czemu domownicy będą się czuli po prostu dobrze. Natury nie oszukasz!”, twierdzi Pavlína Blahotová, redaktora czeskiego magazynu „Nowe mieszkanie”. Wymyślne, nienaturalne aranżacje „na pokaz” odchodzą do lamusa a naturalność, najgłębiej i najszczerzej pomyślana, wraca ze zdwojoną siłą!

Zakochani w przyrodzie
1. Poduszka Squirrel White | 2. Plakat Blooms on Black | 3. Taboret Wooden Wad | 4. Zegar ścienny Beam | 5. Drewniany zegarek Kappa Black

***

Zakochani w przyrodzie: łączcie się!

Comments

comments

Leave A Reply

Navigate